Kilimandžáro získá vysokorychlostní internet

iRozhlas dnes zveřejnil článek Kilimandžáro získá vysokorychlostní internet, horolezci budou moct posílat fotky i z jeho vrcholu. Rozhodli jsme se ho v nezměněné podobě také zveřejnit. Citujeme:

Horolezci se budou moct během výstupu na Kilimandžáro připojit k internetu. Tanzanská vláda se totiž rozhodla zavést vysokorychlostní připojení až na vrchol hory. Pokryt sítí bude už na konci tohoto roku.

Vysokorychlostní internetové služby umožní každému se smartphonem tweetovat, postovat na instagram nebo komunikovat přes WhatsApp při výstupu na nejvyšší horu Afriky, píše server Guardian.

Ministr informací Tanzanie Nape Nnauye označil tuto událost za historickou. „Všichni návštěvníci se nyní budou moci připojit. A to až do tohoto bodu hory,“ řekl v kempu Horombo Huts, který se nachází na trase vedoucí k vrcholu. Úplné pokrytí vysokorychlostní sítí se pak předpokládá do konce roku 2022.

Jak poukazuje Independent, Kilimandžáro nebude jedinou horou s vlastním připojením. K rychlému internetu se mohou připojit i horolezci na himálajském Mount Everestu skrze wi-fi. Díky tomu můžou sdílet fotografie a volat o pomoc v případě nouze.

Hora Kilimandžáro je důležitým zdrojem příjmů z cestovního ruchu v Tanzanii a sousední Keni. O výstup na její vrchol se každoročně pokouší přibližně až 35 tisíc lidí.

Podobné příspěvky