Ngorongoro Simba Campsite

Cílem Ngorongoro Simba Campsite je nabídnout jednoduché a cenově přijatelné ubytování během vašeho safari ve stanech v národním parku Ngorongoro v hezkém prostředí v bezprostřední blízkosti kráteru.

Za příslušný poplatek je v něm možné postavit vlastní stan. Nachází se na jihozápadním okraji kráteru Ngorongoro.

V místě jsou k dispozici veřejné WC a umývárna s umyvadly a se sprchami s teplou vodou. Ovšem zásoby teplé vody nejsou v žádném kempu neomezené, takže večer kdo dřív přijde, ten vyhrává teplejší vodu…

Součástí areálu je i zděná budova na přípravu jídla a prostorná společná jídelna. Toto zázemí bylo postaveno nedávno a je ve srovnání s ostatními kempy relativně nové a hezké. Například ve sprchách najdete třípolohové hlavice a na záchodě nové kachličky a bidetky.

Zázemí pro kuchaře

K dispozici je elektřina, která napájí také osvětlení společných prostor a zásuvky pro dobíjení vašich telefonů a dalších přístrojů.

K dispozici je v jídelně i wifi, ovšem tak jako na řadě míst v Tanzanii, připojení není nijak rychlé ani spolehlivé. Výpadky nelze vyloučit.

Kemp Simba je velký veřejný kemp. V období hlavní sezóny o prázdninách se v něm může sejít větší množství lidí. Panuje v něm ale obvykle přátelská a příjemná atmosféra.

  • V Ngorongoro Simba Campsite není o společnost nouzi

Večer je možné navštívit jídelnu s barem a užít si společnost ostatních safari turistů.

Kvůli nadmořské výšce můžou být v noci a ráno na okraji kráteru Ngorongoro docela nízké teploty, proto doporučujeme do stanu kvalitní spacáky a teplé oblečení na ranní sjezd do dna kráteru.

Jen kousek pěšky od kempu se nachází místa s ohromujícím výhledem do kráteru Ngorongoro.

V Simba Campsite neočekávejte komfort, ale zázemí pro safari ve stanech dostatečné kvality a sepětí s přírodou. V noci zažijete nádherné zvuky Afriky včetně poblíž se potulujících divokých zvířat a zářící hvězdy nad vámi. Vzhledem k tomu, že kemp není oplocený, je třeba v noci dodržovat základní bezpečnostní opatření a pokyny vašeho průvodce.

Občas se divoká zvířata zatoulají až do kempu
Občas se divoká zvířata zatoulají až do kempu

Více informací o Ngorongoro Simba Campsite

  • Reference na Trip Advisor – zákazníci mu dali dobré hodnocení 3,5 z 5 možných. Oceňují především lokalitu a poměr mezi kvalitou a cenou.

Nabídka safari

Pokud se zajímáte o dovolenou v Tanzanii se safari výlety, můžete se podívat na kompletní nabídku standardních safari programů od Serengeti Joy Tours.

Doporučené programy které mohou zahrnovat ubytování v Ngorongoro Simba Campsite:

Pokud by vám nevyhovovaly naše standardní safari programy, rádi vám připravíme program na míru, přesně podle vašich požadavků.