Sound of Silence

Velmi komfortní až luxusní safari lodge Sound of Silence se nachází 40 minut jízdy na západ od letiště Seronera (SEU) ve střední části národního parku Serengeti. Je umístěná uprostřed divoké přírody, v okolí tábora se běžně potulují antilopy, zebry, buvoli, žirafy a další zvířata. V noci uslyšíte hyeny a další zvuky divočiny.

Kvalita jeho chatek, vybavení a jídla převyšuje řadu ostatních lodgí v okolí, a to i těch dražších. Nabízí vynikající poměr „cena/výkon“ a je ideálním řešením pro ty, co si za relativně malý příplatek oproti základním nabízeným lodgím (například Serengeti Heritage Luxury Tented Camp) chtějí dopřát trochu více komfortu, super přátelský a ochotný personál, skvělé jídlo a navíc moc hezké a stylové prostředí.

Drobnou nevýhodou může být pro někoho jeho poloha více na západ od centrální části parku, takže vám zabere trochu více času do něj dojet. Ale v měsících duben až červenec se tato drobná nevýhoda naopak stává výhodou, protože v západní části parku Serengeti probíhá Velká migrace a odtud to k ní budete mít zase naopak blíže a v blízkém okolí lodge se bude pohybovat ještě více zvířat.

Zakladatel Sound of Silence Jan Franken se celý život věnoval pohostinství, především v Nizozemsku. Janovou největší vášní bylo fotografování, zejména divoké zvěře a krajiny východní Afriky. A právě zde se zrodil jeho plán na luxusní, ale cenově dostupné ubytování během safari. Chtěl, aby jeho hosté byli ve dne i v noci doslova součástí parku Serengeti. A s Janovou vášní pro kvalitní služby a jídla se zrodil jediný kemp v Serengeti s nabídkou stravování à la carte a s profesionálním personálem, který má pro vás vždy připraveno něco navíc.

Lodge Sound of Silence můžeme doporučit opravdu všem.

Ubytování

Všechny stanové chatky na vyvýšené platformě 50 m2 jsou velmi pohodlné a nabízí široký výhled po okolí.

King postele (200 x 220 cm) a prvotřídní povlečení, přikrývky a matrace zaručí váš komfort spánku.

Teplá a studená voda, ručníky, toaletní potřeby včetně takových detailů jako jsou třeba vatové tyčinky do uší, 24hodinová elektřina z vlastní solární elektrárny, nabíjecí stanice a stálá wifi jsou v Sound of Silence samozřejmostí.

Sound of Silence se snaží chovat také ekologicky. Kromě vlastní solární elektrárny je na pokojích neustále doplňována bezpečná filtrovaná pitná voda do opakovatelně použitelných lahví a nevzniká tak zbytečný plastový odpad.

Stravování

Sound of Silence je jediný stanový kemp v Serengeti, který nabízí „a la carte“ menu, které uspokojí všechny nejčastěji se vyskytující požadavky.

Mnoho surovin je každý den dodáváno čerstvých.

Kvalita jídla vás příjemně překvapí. Snídaně je formou bufetu s teplými pokrmy na objednávku. Obědové balíčky pro ty, kteří budou celý den venku se svými průvodci, jsou chutné a výživné. Během večeře si užijete pohodlí a současně zvuky divočiny.

Káva, čaj a jednoduché občerstvení jsou k dispozici po celý den.