Čaga (Marangu) muzeum

Lidé žijící na úpatí Kilimandžára jsou především z kmene Čaga (Chagga). Jedná se o velký kmen žijící na území Tanzanie. S jejich kulturou a historií se můžete blíže seznámit při návštěvě muzea Čaga, někdy také nazývaného muzeum Marangu (podle nedaleké vesnice).

Chagga Live muzeum
Chagga Live muzeum

Součástí muzea jsou tradiční obydlí lidí kmene Čaga i s dobytkem chovaným uvnitř. V muzeu je také ukázka tradičních nástrojů, zemědělského vybavení, lan vyrobených ze stromů, genealogický pohled na historii lidí kmene Čaga a různé hudební nástroje.

Tradiční obydlí kmene Čaga
Tradiční obydlí kmene Čaga

V rámci výletu můžete navštívit také podzemní jeskyně ve vesnici Mamba, které se v minulosti používaly jako úkryt pro ženy a děti před nepřáteli z kmene Masajů.

Jeskyně sloužily jako úkryt žen a dětí před bojovnými Masaji
Jeskyně sloužily jako úkryt žen a dětí před bojovnými Masaji

V Mambě také můžete občas navštívit místního kováře, který dodnes kuje oštěpy tradičním způsobem.

Tento jednodenní výlet do vesnice a muzea Marangu na svazích Kilimandžára je zajímavým doplňkem k výstupu na Kilimandžáro nebo k nějakému safari programu.

Součástí denního programu je i oběd.

Odpoledne vás zavezeme zpět do vašeho hotelu v Moshi (Keys Hotel Moshi nebo jiný).

Délka programu je přibližně 6 hodin (1-2 hodiny cesta tam, 3-4 hodiny vlastní program, 1-2 hodiny cesta nazpět). Program můžeme upravit podle vašich potřeb.

Trasa výletu do muzea Čaga
Trasa výletu do muzea Čaga

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů