Vodopád Materuni

Vodopád Materuni se nachází necelých 15 kilometrů od města Moshi. Cesta k němu vede částečně autem (cca 10 km) a částečně pěšky (cca 4 km).

Samostatně se jedná o několikahodinový (maximálně půldenní) výlet před nebo po výstupu na Kilimandžáro. Před výstupem se dá využít jako ideální lehká aklimatizační túra a rozcvička po příletu do Tanzanie.

V kombinaci s prohlídkou kávovníkových plantáží na úpatí Kilimandžára a ukázkou přípravy kávy v místní vesnici to pak může být i hezký celodenní výlet.

Vodopády Materuni - cesta autem a pěšky
Cesta k vodopádům Materuni

Vodopád Materuni je ve skutečnosti místně známý jako vodopád Nambe, což znamená „prvorozený“. Toto jméno získal, protože je to první vodopád, který padá ze svahů hory Kilimandžáro.

Materuni je název nedaleké vesnice. Tato vesnice Materuni je pojmenována podle kmene Materu, který tvoří ve vesnici většinu.

Vyzvedneme vás po snídani v hotelu Keys Hotel Moshi (nebo jiném) a dopravíme vám autem k místu, kde začíná pěší túra.

Túra k vodopádu a od vodopádu nazpět k zaparkovanému autu by měla trvat asi 2 hodiny. Včetně prohlídky kávovníkových plantáží, kávové farmy a ukázky přípravy místní kávy můžete očekávat asi 4 hodiny. K těmto časům je pak třeba přidat přesun autem (před a po cca půl hodiny, celkem cca jedna hodina).

Stezka k vodopádu je docela dobře zvládnutelná. Za deště ale může být kluzká a je třeba jít pomalu.

Cesta vede částečně přes lesní oblasti, občas narazíte i na obydlí místních lidí. Po celé trase je spousta ovoce, především banány, guáve a avokádo. Projdete také kolem několika „lesních hospod“, kde podávají banánové víno.

Vodopád Materuni vás překvapí. Obzvláště po dešti je docela intenzivní! Rokle kolem je zářivě zelená a svěží. U vodopádů je možné se i vykoupat, ale uprostřed období dešťů je lepší si držet odstup od masy vody, která se rozbíjí dole o skálu.

Vodopád Materuni je zasazený do krásné zelené rokle
Vodopád Materuni je zasazený do krásné zelené rokle

Poté co se dostatečně nabažíte vodopádu a jeho okolí se vydáte na cestu zpět k zaparkovanému autu. Tam máte dvě možnosti, pokračovat ve vašem výletu do místní vesnice na exkurzi na kávovníkové plantáže a přípravu vlastní kávy nebo se vydat na zpáteční cestu do hotelu v Moshi.

Program můžeme upravit podle vašich potřeb.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů