2 dny Za nosorožci do divokého Mkomazi v chatkách

Den 1: Moshi, přesun do parku Mkomazi

Po dokončení sestupu z Kilimandžára a vyzvednutí věcí zanechaných před výstupem na hotelu následuje asi dvouhodinový přesun do ubytování poblíž národního parku Mkomazi. Večer relaxace a odpočinek.

Strava: večeře
Ubytování: Mkomazi Hotels and Lodge (mimo park), Mkomazi View Camp (uvnitř parku), Babu’s Camp (komfortnější lodge uvnitř parku za příplatek)

Den 2: národní park Mkomazi

Po snídani vyrazíte na safari vyjížďku. Máte šanci uvidět zebry, pakoně, žirafy, antilopy dikdik, gazely Grantovy, topi a velké množství různých druhů ptáků. Občas můžete narazit na gerenuka nebo na stáda oryxů. V období dešťů od března do května je Mkomazi útočištěm pro slony přicházející ze sousedního keňského parku Tsavo West.

Unikátem a velkou atrakcí parku jsou černí nosorožci. Můžete je pozorovat v záchranné stanici z bezprostřední blízkosti během speciálního výletu auty z parku. Tým chovné stanice v Mkomazi vrátil do divoké přírody v posledních letech také více než 200 ohrožených divokých afrických psů.

Volitelně si můžete objednat pěší túru s ozbrojeným rangerem v parku.

Odpoledne návrat do Moshi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO, kde je možné stihnout večerní lety, případně transfer do Arushi.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Mkomazi s ozbrojeným rangerem.
 • Ubytování před/po safari ve městě Moshi ve standardním turistickém hotelu Keys Hotel Annex, hezkém a stylovém Lindrin Lodge, nebo velmi hezkém, stylovém a ekologicky přívětivém Chanya Lodge.
 • Jednodenní výlety a treky v okolí města Moshi (vodopády Materuni, kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Safari v hlavních parcích v severní Tanzanii (Serengeti, Ngorongoro a další)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti