3 dny – parky Tarangire a Ngorongoro s jarní Velkou migrací v chatkách

Tento itinerář je časově i cenově výhodný pro návštěvu severní Tanzanie a poznání Velké migrace od druhé poloviny prosince do konce března. Ideální je pak od konce února do začátku března, kdy probíhá hromadné rození mláďat velkých stád pakoňů, zeber a antilop v širším okolí jezera Ndutu.

Den 1: Arusha, národní park Tarangire

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje asi dvouhodinový přesun na safari do národního parku Tarangire. Budete mít možnost uvidět slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně a další druhy zvířat na pozadí Great Rift Wall.

Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: Eileen‘s Trees Inn (za příplatek Country Lodge Karatu)

Den 2: chráněná oblast Ngorongoro

Po snídani následuje dvou až tříhodinový přesun do chráněné oblasti Ngorongoro na safari zaměřené na pozorování velkých stád pakoňů, zeber a antilop pasoucích se v rámci Velké migrace na jaře na jižních pláních Serengeti a chráněné oblasti Ngorongoro. V únoru a na začátku března budete mít navíc unikátní možnost pozorovat hromadné rození velkého počtu mláďat.

Na jezeře Ndutu budete mít také příležitost pozorovat velká hejna fotogenických plameňáků.

Volitelně ranní návštěva Olduvajské rokle (35 USD za vstup do muzea).

Strava: plná penze
Ubytování: Heritage Migration Camp (za příplatek komfortnější lodge)

Den 3: kráter Ngorongoro

Po snídani, přesun do kráteru Ngorongoro, kde máte možnost uvidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Volitelně ranní návštěva Masajské vesnice (20 USD za vstup do vesnice).

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout pozdně večerní lety, případně transfer do Moshi.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Tarangire s ozbrojeným rangerem.
 • Návštěva masajské vesnice nebo etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku Tarangire.
 • Návštěva Olduvajské rokle (35 USD za vstup do muzea).
 • Návštěva Masajské vesnice (20 USD za vstup do vesnice).
 • Rozšíření o jeden den v národním parku Serengeti.
 • Ekonomické ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Standardní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v turistickém hotelu Arusha Inn nebo v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Stylové a komfortní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Možno dokoupit polopenzi i plnou penzi. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování před/po safari v Arushi.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také hned vedle letiště umístěná KIA Lodge, vše se snídaní.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti