3 dny – parky Tarangire a Ngorongoro s jarní Velkou migrací v chatkách

Tento itinerář je časově i cenově výhodný pro návštěvu severní Tanzanie a poznání Velké migrace od druhé poloviny prosince do konce března. Ideální je pak od konce února do začátku března, kdy probíhá hromadné rození mláďat velkých stád pakoňů, zeber a antilop v širším okolí jezera Ndutu.

Den 1: Arusha, národní park Tarangire

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje asi dvouhodinový přesun na safari do národního parku Tarangire. Budete mít možnost uvidět slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně a další druhy zvířat na pozadí Great Rift Wall.

Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: Eileen‘s Trees Inn (za příplatek Country Lodge Karatu)

Den 2: chráněná oblast Ngorongoro

Po snídani následuje dvou až tříhodinový přesun do chráněné oblasti Ngorongoro na safari zaměřené na pozorování velkých stád pakoňů, zeber a antilop pasoucích se v rámci Velké migrace na jaře na jižních pláních Serengeti a chráněné oblasti Ngorongoro. V únoru a na začátku března budete mít navíc unikátní možnost pozorovat hromadné rození velkého počtu mláďat.

Na jezeře Ndutu budete mít také příležitost pozorovat velká hejna fotogenických plameňáků.

Volitelně ranní návštěva Olduvajské rokle (35 USD za vstup do muzea).

Strava: plná penze
Ubytování: Heritage Migration Camp (za příplatek komfortnější lodge)

Den 3: kráter Ngorongoro

Po snídani, přesun do kráteru Ngorongoro, kde máte možnost uvidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Volitelně ranní návštěva Masajské vesnice (20 USD za vstup do vesnice).

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout pozdně večerní lety, případně transfer do Moshi.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Tarangire s ozbrojeným rangerem.
 • Návštěva masajské vesnice nebo etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku Tarangire.
 • Návštěva masajské vesnice v chráněné oblasti Ngorongoro (20 USD za vstup do vesnice).
 • Milovníci historie mohou navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum (35 USD za vstup do muzea).
 • Ubytování během safari v nadstandardním Country Lodge Karatu místo standardního Eileen‘s Trees Inn. V měsících duben, květen a listopad bez příplatku. Doporučujeme všem, kdo chtějí mít ubytování během safari o něco hezčí a stylovější.
 • Ubytování během safari v komfortních apartmánech Baghayo Garden Suites místo standardního Eileen‘s Trees Inn. Doporučujeme rodinám a všem, kdo chtějí mít apartmány s oddělenou ložnicí, velký bazén s okolní zahradou, krásné výhledy a příjemné prostředí pro relaxaci.
 • Ubytování před/po safari v Arushi v ekonomickém penzionu Savannah House, standardním turistickém hotelu Arusha Inn, klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, nebo stylové a komfortní lodgi Africa Safari Arusha. V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti