3 dny – parky Tarangire a Lake Manyara v chatkách

Na tento program můžete vyrazit v průběhu celého roku. Kombinace parků Tarangire a Lake Manyara vám nabídne většinu nejznámějších divokých zvířat Afriky. Můžete očekávat příznivější ceny než v Serengeti a Ngorongoro a odpadají zdlouhavé přesuny. Váš čas a peníze jsou tak maximálním způsobem využity pro safari.

Tento program je vhodný také pro turisty, kteří už dříve navštívili neslavnější parky Serengeti a Ngorongoro a chtějí pokračovat v prozkoumávání dalších tanzanských národních parků, které nabízí více vodních zdrojů (říčky a jezera).

V letním období sucha (od července do října) získáte jako bonus v parku Tarangire probíhající migraci větších stád zeber, pakoňů a některých antilop a gazel. Ve stejném období (až do listopadu) se také můžete těšit i na velká hejna plameňáků.

Den 1: Arusha – Tarangire National Park

Přesun: Arusha – Tarangire (vzdálenost 100 km, délka 1 ½ – 2 hodiny)

Po snídani v Arushi (alternativně po příletu na letiště), následuje přesun do národního parku Tarangire na půldenní safari v parku. Možnost uvidět především slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně, hrochy, prase bradavičnaté a další druhy zvířat na pozadí Great Rift Wall. I milovníci ptáků si přijdou na své. Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Večer krátký přesun do Burunge Tented Lodge, umístěného na břehu jezera Burungi v přírodní rezervaci přímo sousedící s národním parkem Tarangire. Zde strávíte unikátní noc pod africkým nebem v komfortní stanové chatce v těsném sepětí s přírodou.

Snídaně: není součástí nabídky
Oběd: připravený piknikový balíček
Večeře: Burunge Tented Lodge
Ubytování: Burunge Tented Lodge

Den 2: Tarangire National Park

Po snídani, pokračování safari v národním parku Tarangire.

Volitelně si můžete objednat pěší túru s ozbrojeným rangerem, návštěvu Masajské vesnice nebo návštěvu etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku.

Po skončení safari přesun nazpět do ubytování v rezervaci u břehu jezera Burunge.

Snídaně: bufet, Burunge Tented Lodge
Oběd: připravený piknikový balíček
Večeře: Burunge Tented Lodge
Ubytování: Burunge Tented Lodge

Den 3 Lake Manyara – Arusha

Po snídani, přesun do národního parku Lake Manyara, pod srázem Velké příkopové propadliny na břehu jezera Manyara, které označil americký spisovatel Ernest Hemmingway za nejkrásnější jezero v Africe.

Park nabízí návštěvníkům různé prostředí – stále zelené lesy, močály, otevřenou savanu, akáciové lesy a samotné jezero Manyara, v jehož okolí se zdržuje velké množství ptáků.

Odpoledne následuje transfer do Kilimandžáro JRO airport, kde je možné stihnou večerní lety. Volitelně transport do hotelu v Arushi nebo Moshi.

Snídaně: bufet, Burunge Tented Lodge
Oběd: připravený piknikový balíček
Večeře: není součástí nabídky
Ubytování: není součástí nabídky

Přesun: Lake Manyara – Kilimandžáro JRO airport (vzdálenost 175 km, délka 3½ – 4 hodiny)

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Grafické znázornění itineráře 3 dny Tarangire a Lake Manyara

Fakultativní služby a výlety

Více informací o ubytování

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    Další standardní safari programy

    << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti