4 dny „po Kilimandžáru“ v Mkomazi, Tarangire a Ngorongoro v chatkách

Den 1: Moshi, přesun do parku Mkomazi

Po dokončení sestupu z Kilimandžára a vyzvednutí věcí zanechaných před výstupem na hotelu v Moshi následuje asi dvouhodinový přesun do ubytování poblíž národního parku Mkomazi. Večer relaxace a odpočinek.

Strava: večeře
Ubytování: Mkomazi Hotels and Lodge (mimo park), Mkomazi View Camp (uvnitř parku), Babu’s Camp (komfortnější lodge uvnitř parku za příplatek)

Den 2: národní park Mkomazi

Po snídani vyrazíte na safari vyjížďku. Máte šanci uvidět zebry, pakoně, žirafy, antilopy dikdik, gazely Grantovy, topi a velké množství různých druhů ptáků. Občas můžete narazit na gerenuka nebo na stáda oryxů. V období dešťů od března do května je Mkomazi útočištěm pro slony přicházející ze sousedního keňského parku Tsavo West.

Unikátem a velkou atrakcí parku jsou černí nosorožci. Můžete je pozorovat v záchranné stanici z bezprostřední blízkosti během speciálního výletu auty z parku. Tým chovné stanice v Mkomazi vrátil do divoké přírody v posledních letech také více než 200 ohrožených divokých afrických psů.

Volitelně si můžete objednat pěší túru s ozbrojeným rangerem v parku.

Odpoledne návrat do Moshi a následný přesun do Arushi.

Strava: plná penze
Ubytování: Mvuli Hotel (za příplatek Africa Safari Arusha)

Den 3: národní park Tarangire

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi přesun na safari do národního parku Tarangire. Možnost uvidět slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně a další druhy zvířat na pozadí Great Rift Wall. I milovníci ptáků si přijdou na své.

Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Strava: plná penze
Ubytování: Eileen‘s Trees Inn (za příplatek Country Lodge Karatu)

Den 4: kráter Ngorongoro, návrat do Arushi

Po snídani, přesun do kráteru Ngorongoro, kde máte možnost uvidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

V případě zájmu je možná návštěva masajské vesnice (poplatek 20 USD za vstup za osobu).

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout večerní lety.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Mkomazi s ozbrojeným rangerem.
 • Pěší safari v parku Tarangire s ozbrojeným rangerem.
 • Návštěva masajské vesnice nebo etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku Tarangire.
 • Ubytování před/po safari ve městě Moshi ve standardním turistickém hotelu Keys Hotel Annex, hezkém a stylovém Lindrin Lodge, nebo velmi hezkém, stylovém a ekologicky přívětivém Chanya Lodge.
 • Ekonomické ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Standardní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v turistickém hotelu Arusha Inn nebo v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Stylové a komfortní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Možno dokoupit polopenzi i plnou penzi. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování před/po safari v Arushi.
 • Jednodenní výlety a treky v okolí měst Moshi a Arusha (vodopády Materuni, kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti