Kilimandžáro trasou Rongai – 7 dní

Sedmidenní výstup nabízí lepší aklimatizaci a lepší šance na úspěšné zdolání vrcholu než nejčastěji volený šestidenní kompromis mezi kvalitní aklimatizací a dobou strávenou na hoře (cenou za výstup). Lze jej doporučit těm, kdo chtějí pro úspěch udělat o něco více než ostatní a také těm, kdo nemají žádné zkušenosti s treky ve vyšších nadmořských výškách, případně nejsou v dobré kondici.

Standardní program pro trasu Rongai – 7 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: Keys Hotel Annex (za příplatek Lindrin Lodge)

Den 2: Výstup z Nalemoru Gate 1 990 m n.m. do First Cave 2 600 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k severozápadní bráně Nalemoru ve výšce 1 990 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete krátce procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Brzy ale přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řídčeji zalesněné plochy. O přibližně tři až čtyři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora.

Strava: plná penze
Ubytování: First Cave

Den 3: Výstup z Simba Camp 2 625 m n.m. do Kikelewa Camp 3 630 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na křovinatou. V průběhu cesty se vám otevře výhled na vrchol Mawenzi Peak (jeden z vrcholů pohoří Kilimandžáro) na jedné straně a keňské stepi na straně druhé. Oběd budete mít připravený v kempu Second Cave ve výšce 3 450 metrů nad mořem. Po obědové přestávce vás čeká už jen krátký výstup do Kikelewa Camp ve výšce 3 630 metrů nad mořem. Z Kikelewa Camp jsou hezké výhledy na Mawenzi Peak a okolní krajinu. Po zbytek dne můžete odpočívat a relaxovat.

Strava: plná penze
Ubytování: Kikelewa Camp

Den 4: Výstup z Kikelewa Camp 2 630 m n.m. do Mawenzi Tarn Hut 4 310 m n.m.

Během výstupu bude zřetelně ubývat vegetace a přibývat skalních útvarů. Pokud budete mít hezké počasí, pak si užijete krásné výhledy na vrcholy Kibo a Mawenzi a keňské savany. Nakonec dorazíte do Mawenzi Tarn Hut ve výšce 4 310 metrů nad mořem, kde už zažijete tu pravou horskou atmosféru.

Strava: plná penze
Ubytování: Mawenzi Tarn Hut

Den 5: Mawenzi Tarn Hut 4 310 m n.m.

Tento den je odpočinkový a aklimatizační. Doporučujeme vycházku do vyšších poloh s návratem do kempu.

Strava: plná penze
Ubytování: Mawenzi Tarn Hut

Den 6: Výstup z Mawenzi Tarn Hut 4 310 m n.m. do Kibo Hut 4 700 m n.m.

Po relativně snadné cestě se dostanete do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už kromě několika travin téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte do Kibo Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol.

Strava: plná penze
Ubytování: Kibo Hut

Den 7: Výstup z Kibo Hut 4 700 m n.m. do Uhuru Peak 5 895 m n.m. a následně sestup do Horombo Hut 3 700 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilmans Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 metrů nad mořem. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup do Kibo Hut je v úvodní fázi po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Kibo Hut si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu po trase Marangu do Horombo Hut ve výšce 3 700 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku J

Strava: plná penze
Ubytování: Horombo Hut

Den 8: Sestup z Horombo Hut 3 700 m n.m. do Marangu Gate 1 860 m n.m.

Po první části sestupu vás čeká oběd v Mandara Hut ve výšce 2 700 m n.m. Po obědě závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Marangu gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 860 m n.m.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu. V případě, že zůstanete v hotelu v Moshi ještě jednu noc, můžete po zbytek dne odpočívat a regenerovat, například u bazénu, a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu trasou Rongai

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.

    Nevím, nechám si poradit.Nejkratší výstup (5 dní) za nejnižší cenuStandardní výstup (6 dní) s rozumnou aklimatizací a cenouMaximální aklimatizace a šance na úspěch (7-9 dní)

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

    << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro