Výstup na Mount Meru

Výstup na Mount Meru

Standardní nabídka pro výstup na Mount Meru

Pomůžeme vám vybrat tu nejlepší variantu výstupu na Mount Meru. V případě vašeho zájmu přizpůsobíme program vašim možnostem a požadavkům.

Podrobnější informace o Mount Meru

Mount Meru (Mt. Meru) je druhá nejvyšší hora v Tanzánii, hned po Kilimandžáru, a pátá v Africe. Jedná se o vyhaslou sopku (stejně tak jako Kilimandžáro) a nachází se v Národním parku Arusha. Kdysi byla Mt. Meru dokonce vyšší než Kilimandžáro, ale velká dávná erupce snížila jeho výšku. Výstup na Mount Meru se někdy využívá jako příprava a aklimatizace pro výstup na Kilimandžáro. Může to být ale i zcela samostatný a krásný trek do hor.

Co se týče atraktivity krajiny, je Mt. Meru srovnatelné s Kilimandžárem. Během výstupu na Mt. Meru budete procházet různými vegetačními stupni podobně jako na Kilimandžáru (tropickým pralesem, horskými loukami, alpskými polopouštěmi a mrazovými pouštěmi, pouze s výjimkou ledovce). Z vrcholu Mt. Meru ve výšce 4 566 metrů nad mořem budete mít krásné výhledy na národní park Arusha, jezera Momella, Kilimandžáro a vzdálené pláně na západ od Kilimandžára.

Podrobnější informace o výstupu na Mt. Meru

Výstup obvykle trvá 3–4 dny a technicky je v některých vyšších pasážích i o něco náročnější, než výstup na samotné Kilimandžáro. Během poslední části výstupu při lezení přes kameny je třeba být pozorný a opatrný.

Vzhledem k nižší nadmořské výšce je ale na Mt. Meru výrazně nižší riziko zdravotních problémů spojených s nižším obsahem kyslíku ve vzduchu.

Stejně tak jako na Kilimandžáru je třeba mít s sebou průvodce, kuchaře a nosiče.

Díky tomu, že se na něm pohybuje méně turistů než na Kilimandžáru, můžete si během treku užít nedotčenou přírodu.

Výhled z Mount Meru
Výhled z Mount Meru, v dálce Kilimandžáro

Cestou můžete vidět různá volně žijící zvířata jako třeba kočkodany, guerézy, prasata bradavičnatá, buvoly nebo žirafy, vzácně i slony, lvi, levharty nebo hyeny. Velké, ale plaché kočky nepředstavují pro lidi velké riziko, větší nebezpečí hrozí například od rozzuřených buvolů. Z tohoto důvodu vás bude při výstupu pro jistotu doprovázet zkušený ozbrojený ranger, který je přímo zaměstnancem národního parku Arusha.

Během pobytu na hoře můžete spát v chatkách se základním sociálním zařízením nebo ve stanech.

Chatky na Mount Meru Chatky na Mount Meru

Minimální věk daný místními autoritami pro výstup na Mount Meru je 16 let. Nosiči Serengeti Joy Tours vám ponesou kromě vašich věcí i další kvalitní trekové vybavení podle potřeby a dohody: spací a jídelní stany, matrace na spaní, kempingové stoly a židle, potřeby na vaření a stolování, kyslíkový přístroj pro případ nouze a jiné. Naši průvodci jsou licencovaní  a dobře trénovaní s bohatými zkušenostmi z mnoha výstupů na Mount Meru i Kilimandžáro. I díky tomu se devět z deseti návštěvníků s námi dostane až na vrchol.

Výstup na Mount Meru lze výhodně kombinovat také s výstupem na sopku Ol Doinyo Lengai, safari v Serengeti, Ngorongoro nebo jiném parku, pobytem na Zanzibaru a jinými aktivitami v Tanzanii.

Uvítáme jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Poradíme vám s výběrem a organizací dovolené. Rádi vám připravíme nabídku na míru podle vašich konkrétních požadavků.

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte na +420 731 851 549.