Národní park Lake Manyara

Národní park Lake Manyara je méně známý než proslavené Serengeti a Ngorongoro, za prohlídku však stojí. Má krásnou polohu pod srázem Velké příkopové propadliny na břehu jezera Manyara, které označil americký spisovatel Ernest Hemmingway za nejkrásnější jezero v Africe. Rozlohou patří v Tanzanii k těm menším. 

Národní park Lake Manyara je nazván podle jezera Lake Manyara, které je jeho významnou součástí. Toto jméno vychází z masajského slova „emanyara“, což je v jejich jazyce označení rostliny Euphorbia tirucalli, kterou Masajové používali pro ohraničení prostoru pro svá stáda dobytka.

Park nabízí návštěvníkům různé prostředí – stále zelené lesy, močály, otevřenou savanu, akáciové lesy a samotné jezero Manyara.

Related image
Krajina v národním parku Lake Manyara

Velkým lákadlem je pro milovníky ptáků, protože v některých měsících jej navštěvují desítky tisíc plameňáků, kteří se živí řasami z jezera, a mnoho dalších druhů ptáků včetně orlů.

Related image
Plameňáci na jezeru Manyara

V parku najdete určitě slony, paviány, býložravá zvířata a pokud máte štěstí, je jedním z nejlepších míst na pozorování hrochů.

Image result for lake manyara
Paviáni v národním parku Lake Manyara

Zajímavostí parku jsou také tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů.

Related image
Stromoví lvi v národním parku Lake Manyara

Výskyt zvířat v parku Lake Manyara:

Zvířata v parku Lake Manyara

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Větší turistický nápor zažívá národní park Lake Manyara v období sucha, které trvá přibližně od července do října a je v tomto období vhodný pro pozorování velkých savců. Během období sucha se totiž zvířata shromažďují okolo jezera Lake Manyara, takže existuje velká šance, že je turisté zahlédnou. Vysoké teploty také omezují počet komárů, což je pochopitelně pro turisty i zvířata příjemnější. Park je ale navštěvovaný i po zbytek roku mimo hlavní turistickou sezónu, včetně listopadu a prosince, kdy v parku pravidelně prší. V tomto období si můžete užít bujně rostoucí vegetaci s řadu květů a je to velmi vhodné období pro pozorování velkých hejn ptáků.

Zde naleznete nabídku safari výletů do národních parků v severní Tanzanii (Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Manyara, Arusha).