Kilimandžáro trasou Marangu – 5 dní

Pětidenní výstup nenabízí tak kvalitní aklimatizaci a šanci na dosažení vrcholu jako výstupy šestidenní a delší. Proto je tento itinerář vhodný pro výstup na Kilimandžáro pro ty, kdo mají zkušenosti s treky ve vyšších nadmořských výškách, jsou v dobré kondici a chtějí strávit na hoře co nejméně času.

Tento itinerář je také vhodný pro všechny bez ohledu na jejich zkušenosti a kondici v kombinaci s předchozím aklimatizačním výstupem na Mt. Meru.

Standardní program pro trasu Marangu – 5 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: Keys Hotel Annex (za příplatek Lindrin Lodge)

Den 2: Výstup z Marangu gate 1 860 m n.m. do Mandara Hut 2 700 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, ke vstupu Marangu ve výšce 1 860 m n.m. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. O přibližně čtyři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora – Mandara Hut. Po odpočinku si můžete s průvodcem zajít na krátkou vycházku do Maundi Crater, odkud je hezký výhled na pohoří Kilimandžáro před vámi.

Strava: plná penze
Ubytování: Mandara Hut

Den 3: Výstup z Mandara Hut 2 700 m n.m. do Horombo Hut 3 700 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na křovinatou. O 4 až 6 hodin později uvidíte před sebou Horombo Hut ve výšce 3 720 metrů nad mořem. Z Horombo Hut jsou hezké výhledy na Mawenzi Peak a Kibo Peak, dva menší vrcholy pohoří Kilimandžáro.

Strava: plná penze
Ubytování: Horombo Hut

Den 4: Výstup z Horombo Hut 3 700 m n.m. do Kibo Hut 4 700 m n.m.

Tento den vás čeká delší výstup. Dostanete do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte po 5 až 6 hodinách do Kibo Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol.

Strava: plná penze
Ubytování: Kibo Hut

Den 5: Výstup z Kibo Hut 4 700 m n.m. do Uhuru Peak 5 895 m n.m. a nazpět do Horombo Hut 3 700 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilmans Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 m.n.m. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup je po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Kibo Hut si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu do Horombo Hut ve výšce 3 700 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku 🙂

Strava: plná penze
Ubytování: Horombo Hut

Den 6: Sestup z Horombo Hut 3 700 m n.m. do Marangu Gate 1 860 m n.m.

Po první části sestupu vás čeká oběd v Mandara Hut ve výšce 2 700 m n.m. Po oběde závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Marangu gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 860 m n.m.
Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu trasou Marangu

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.

    Nevím, nechám si poradit.Nejkratší výstup (5 dní) za nejnižší cenuStandardní výstup (6 dní) s rozumnou aklimatizací a cenouMaximální aklimatizace a šance na úspěch (7-9 dní)

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

    << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro