Výhled z Mount Meru

Výstup na Mt. Meru – 4 dny

Standardní program pro čtyřdenní výstup

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem na nádraží do Arushi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Arushi. V hotelu můžete strávit odpočinkem po cestě zbytek dne, případně můžete navštívit město Arusha. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky (večeři je možné zakoupit v hotelové restauraci)
Ubytování: Arusha Inn

Den 2: Výstup z Momela Gate 1 387 m n.m. do Miriakamba Hut 2 500 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Arusha, k bráně Momela ve výšce 1 387 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. První den výstupu můžete v okolí v otevřené travnaté savaně zahlédnout některá místní divoká zvířata, například slony, buvoly, levharty, opice, antilopy a další. Z tohoto důvodu bude vaši skupinu kromě našeho průvodce doprovázet i ozbrojený ranger, který je zaměstnancem správy národního parku. V případě příznivého počasí budou také hezké výhledy na národní park Arusha a v dálce majestátní střecha Afriky – Kilimandžáro. O přibližně čtyři až pět hodin později dorazíte do vašeho prvního tábora – Miriakamba Hut, který už se nachází v pásmu deštného pralesa.

Strava: plná penze
Ubytování: Miriakamba Hut

Den 3: Výstup Miriakamba Hut 2 500 m n.m. do Saddle Hut 3 550 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu, která vás zpočátku povede deštným pralesem, který se ale postupně přemění na křovinatou krajinu. Rychle budete nabírat výšku a postupně bude ubývat vegetace. Oběd budete mít připravený v Saddle Hut ve výšce 3 550 metrů nad mořem. Odpoledne si můžete vystoupat na Little Mt. Meru do výšky 3 820 metrů nad mořem. Po návratu můžete po zbytek dne odpočívat, relaxovat a užívat si výhledy na okolní kráter Mount Meru. Celková doba výstupu je 3 až 4 hodiny.

Strava: plná penze
Ubytování: Saddle Hut

Den 4: Výstup z Saddle Hut 3 550 m n.m. na Socialist Peak 4 562 m n.m. a následně sestup do Miriakamba Hut 2 500 m n.m.

Den „D“ – výstup na Socialist Peak – nejvyšší vrchol pohoří Meru. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení s čelovkami na hlavách závěrečný výstup. Výstup je zdlouhavý, vede po okraji starého kráteru, ale v podstatě se jedná o chodecký terén vysokohorskou polopouští, s občasnými technicky náročnějšími úseky. Při lezení přes kameny je třeba být pozorný a opatrný. U někoho se v této výšce už může projevit nedostatek kyslíku ve vzduchu, a proto je třeba jít pomalu. Po přibližně šestihodinovém výstupu se dostanete na vrchol. Z vrcholku si budete moci užít východ slunce nad Kilimandžárem a fantastický pohled na kráter Mount Meru, s prudkými srázy a kuželem z popela uprostřed.

Nazpět se jde stejnou cestou do Saddle Hut, kde si odpočinete, občerstvíte se a pak budete pokračovat v sestupu. Odpoledne se dostanete do Miriakamba Hut, kde naposledy přenocujete. Celkem tento den strávíte na nohách deset až dvanáct hodin.

Strava: plná penze
Ubytování: Miriakamba Hut

Den 5: Sestup z Miriakamba Hut 2 500 m n.m. do Momela Gate 1 387 m n.m.

Závěrečný den na hoře vás čeká po snídani už jen pohodlný sestup zpět na bránu parku. Během sestupu můžete opět obdivovat okolní krajinu a divoká zvířata. Celková doba sestupu je 2-3 hodiny.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Arushi. Po zbytek dne můžete odpočívat a regenerovat a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu. A následující den můžete vyrazit třeba na safari J

Alternativně si můžete na hotelu vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem, a poté může následovat transfer na letiště Kilimandžáro JRO a odlet domů nebo na Zanzibar, případně transfer do Moshi, pokud je další součástí vašeho programu výstup na Kilimandžáro.

Strava: snídaně a oběd (večeři je možné zakoupit v hotelové restauraci)
Ubytování: Arusha Inn

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu na Mt. Meru.

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    Další standardní programy pro výstup na Mt. Meru

    << Návrat k nabídce Výstup na Mt. Meru