Výstup na Mt. Meru (Ash Cone) – 2 dny

Pokud si netroufáte nebo nemáte dostatek času na výstup na nejvyšší vrchol Mt. Meru (Socialist Peak), může být dvoudenní výstup na Ash Cone pro vás tou nejlepší volbou. Je méně náročný, zvládne ho většina lidí, zabere méně času a přitom díku němu také dobře poznáte Mt. Meru a užijete si krásné výhledy.

Standardní program pro dvoudenní výstup na Ash Cone

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti Kilimanjaro JRO, Arusha ARK, nebo po příjezdu autobusem na nádraží do Arushi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Arushi. V hotelu můžete strávit odpočinkem po cestě zbytek dne, případně můžete navštívit město Arusha. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky (večeři je možné zakoupit v hotelové restauraci)
Ubytování: standardní Arusha Inn (za příplatek Mvuli Hotel, nebo Africa Safari Arusha)

Den 2: Výstup z Momela Gate 1 387 m n.m. do Miriakamba Hut 2 500 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Arusha, k bráně Momela ve výšce 1 387 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne kolem poledne váš výstup. První den výstupu můžete v okolí v otevřené travnaté savaně zahlédnout některá místní divoká zvířata, například slony, buvoly, levharty, opice, antilopy a další. Z tohoto důvodu bude vaši skupinu kromě našeho průvodce doprovázet i ozbrojený ranger, který je zaměstnancem správy národního parku. V případě příznivého počasí budou také hezké výhledy na národní park Arusha a v dálce majestátní střecha Afriky – Kilimandžáro. O přibližně čtyři až šest hodin později dorazíte do tábora Miriakamba Hut, který už se nachází v pásmu deštného pralesa.

Po umytí a odpočinku se bude mezi sedmou a osmou hodinou podávat večeře.

Strava: plná penze
Ubytování: Miriakamba Hut

Den 3: Výstup Miriakamba Hut 2 500 m n.m. do Ash Cone 3 658 m n.m. a následně sestup do do Momela Gate 1 387 m n.m.

Tento den začnete brzy. Nejdříve vystoupíte směrem na západ do výšky 3 685 m na vrchol Ash Cone. Budete mít možnost pozorovat jedinečnou krajinu tvořenou starými sopečnými erupcemi a užít si velkolepé výhledy. Výstup trvá přibližně 3-4 hodiny podle vaší kondice.

Poté, co si dostatečně užijete vrcholu, sestoupíte zpět dolů do Miriakamba Hut na lehké jídlo a následně sestoupíte k bráně Momella. Celý sestup trvá obvykle kolem tří hodin.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Arushi, kde si vyzvednete svoje věci zanechané zde před výstupem. Pokud zůstáváte do dalšího dne v Arushi, můžete po zbytek dne odpočívat a regenerovat a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu. A následující den můžete vyrazit třeba na safari 🙂

Alternativně může následovat po vyzvednutí věcí transfer na letiště Kilimandžáro JRO, nebo Arusha ARK a odlet domů, nebo na Zanzibar. Další možností je transfer do Moshi, pokud je další součástí vašeho programu výstup na Kilimandžáro.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí programu

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu na Mt. Meru

Fakultativní služby a výlety

 • Alternativní ubytování na jednu noc před výstupem v Mvuli Hotel nebo Africa Safari Arusha místo standardního hotelu Arusha Inn, který je zahrnut v ceně.
 • Ekonomické ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Standardní ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi v turistickém hotelu Arusha Inn nebo v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Stylové a komfortní ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Možno dokoupit polopenzi i plnou penzi. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování před/po výstupu v Arushi.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení výstupu na Kilimandžáro v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Výstup na Kilimandžáro
 • Safari v severní Tanzanii
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.


  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní programy pro výstup na Mt. Meru

  << Návrat k nabídce Výstup na Mt. Meru