6 dní prodloužený „See it All“ okruh – čtyři hlavní parky v severní Tanzanii s řekou Mara v chatkách

Tento itinerář je vhodný pro návštěvu národního parku Serengeti v letních měsících, kdy se velká stáda pakoňů a dalších zvířat nacházejí v rámci Velké migrace v severní části parku Serengeti poblíž řeky Mara na hranici s Keňou. Ideální období je červenec až září, kdy dochází k opakovaným přechodům stád přes řeku Mara. V jiném období je vhodné si návštěvu parku Serengeti naplánovat vzhledem k migraci stád do jeho střední a jižní části.

Den 1: Arusha, národní park Tarangire

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje přesun do národního parku Tarangire na půldenní safari. Možnost uvidět slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně a další druhy zvířat s Velkou příkopovou propadlinou v pozadí.

Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: Eileen‘s Trees Inn (za příplatek nadstandardní Country Lodge Karatu nebo komfortní apartmány v Baghayo Garden Suites).

Den 2: národní park Serengeti

Po snídani následuje tří až čtyř hodinový přesun do centrální oblasti Seronera národního parku Serengeti.

Po dohodě s průvodcem je možné udělat po vjezdu do parku odpolední safari vyjížďku ještě před příjezdem do ubytování nebo až potom, co se ubytujete.

V případě zájmu je možná návštěva masajské vesnice (poplatek 20 USD za vstup za osobu).

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Tanzania Bush Camp nebo Serengeti Heritage Luxury Tented Camp (za příplatek Sound of Silence, Mbugani Seronera Camp nebo Kubu Kubu Tented Lodge)

Den 3: národní park Serengeti

Po snídani safari v centrální části národního parku Serengeti, oblast Seronera. Postupný přesun do severní části parku k řece Mara.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Heritage Migration Camp (za příplatek Mbugani Migration Camp)

Den 4: národní park Serengeti

Po snídani celodenní safari v severní části národního parku Serengeti zaměřené na Velkou migraci a přechod stád přes řeku Mara.

V rámci Velké migrace projdou parkem Serengeti každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Odpoledne postupný přesun do střední části parku.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Tanzania Bush Camp nebo Serengeti Heritage Luxury Tented Camp (za příplatek Sound of Silence, Mbugani Seronera Camp nebo Kubu Kubu Tented Lodge)

Den 5: kráter Ngorongoro

Po snídani přesun na safari v kráteru Ngorongoro, kde máte možnost vidět na relativně malém prostoru velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Strava: plná penze
Ubytování: Eileen‘s Trees Inn (za příplatek nadstandardní Country Lodge Karatu nebo komfortní apartmány v Baghayo Garden Suites)

Den 6: národní park Lake Manyara a návrat do Arushi

Po snídani půldenní safari v parku Lake Manyara, oblíbeného díky krásnému jezeru, množství plameňáků a jiných ptáků, stále zeleným stromům, bujné jezerní vegetaci, a zvířatům, jako jsou sloni, žirafy, buvoli, zebry, pakoně, hroši, a další, shlukující se často kolem jezera.

Po safari návrat do vašeho hotelu v Arushi.

Volitelně následně transfer do Moshi nebo na letiště Kilimandžáro (JRO), kde je možné stihnout večerní lety.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Tarangire s ozbrojeným rangerem.
 • Návštěva masajské vesnice nebo etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku Tarangire.
 • Návštěva masajské vesnice v chráněné oblasti Ngorongoro (20 USD za vstup do vesnice).
 • Milovníci historie mohou navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum (35 USD za vstup do muzea).
 • Let balónem nad savanou v Serengeti.
 • Ubytování během safari v nadstandardním Country Lodge Karatu místo standardního Eileen‘s Trees Inn. V měsících duben, květen a listopad bez příplatku. Doporučujeme všem, kdo chtějí mít ubytování během safari o něco hezčí a stylovější.
 • Ubytování během safari v komfortních apartmánech Baghayo Garden Suites místo standardního Eileen‘s Trees Inn. Doporučujeme rodinám a všem, kdo chtějí mít apartmány s oddělenou ložnicí, velký bazén s okolní zahradou, krásné výhledy a příjemné prostředí pro relaxaci.
 • Ubytování před/po safari v Arushi v ekonomickém penzionu Savannah House, standardním turistickém hotelu Arusha Inn, klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, nebo stylové a komfortní lodgi Africa Safari Arusha. V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti