Kilimandžáro trasou Northern Circuit – 9 dní

Trasa Severní okruh je jednou z nejlepších tras na Kilimandžáru. Nabízí nádherné scenérie ze všech stran hory včetně tichých, zřídka navštěvovaných severních svahů. Jako nejdelší trasa na Kilimandžáru poskytuje Severní okruh také nejvíce času na aklimatizaci a nejvyšší úspěšnost na dosažení vrcholu. Trasa severního okruhu je tedy doporučena všem, kdo chtějí co nejvyšší šance na dosažení vrcholu a jejich rozpočet jim umožňuje strávit na hoře více dní.

Standardní program pro Severní trasu (Northern Circuit) – 9 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: standardní Keys Hotel Annex (za menší příplatek nadstandardní Lindrin Lodge, nebo Chanya Lodge)

Den 2: Výstup z Londorossi gate 2 250 m n.m. do Mti Mkubwa Camp 2 780 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k bráně Londorossi ve výšce 2 250 metrů nad mořem. Cesta trvá přibližně dvě hodiny. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Poté přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řidčeji zalesněné plochy. O přibližně tři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora Mti Mkubwa Camp (také nazývaný Big Tree Camp nebo Forest Camp), kde strávíte svou první noc ve stanech na Kilimandžáru.

Strava: plná penze
Ubytování: Mti Mkubwa Camp

Den 3: Výstup z Mti Mkubwa Camp 2 780 m n.m. do Shira 1 Camp 3 500 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na smíšenou až křovinatou a umožní vám lépe pozorovat majestátní pohoří před vámi. Pochod trvá přibližně 3-4 hodiny a brzy odpoledne dorazíte do Shira 1 Camp. Z kempu jsou hezké výhledy na pohoří Kilimandžáro před vámi a okolní krajinu. Po zbytek dne můžete odpočívat a relaxovat. Během západu slunce sluneční paprsky osvětlují skály a ledovec na vulkánu Kibo.

Strava: plná penze
Ubytování: Shira 1 Camp

Den 4: Výstup z Shira 1 Camp 3 500 m n.m. do Shira 2 Camp 3 845 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu. Krajina kolem vás bude mít kamenitý ráz s keři a nízkými travinami, občas se vyskytnou i velké stromové lobelky. Výškové převýšení je tento den docela malé, pochod je spíše méně náročný. Odpoledne dorazíte do Shira 2 Camp. Na závěr cesty a z kempu jsou hezké výhledy na Mount Meru a Great Rift Valley. Po zbytek dne můžete odpočívat a relaxovat. Během západu slunce sluneční paprsky osvětlují skály a ledovec na vulkánu Kibo.

Strava: plná penze
Ubytování: Shira 2 Camp

Den 5: Výstup z Shira 2 Camp 3 845 m n.m. přes Lava Tower 4 640 m n.m. do Moir Hut 4 140 m n.m.

Tento den nejdříve vystoupáte asi 800 výškových metrů přes Shira Plateau do Lava Tower, ale poté sestoupíte po méně využívané severní stezce do kempu v nadmořské výšce pouze o něco větší, než kde jste strávili předchozí noc. Tento den vám umožní se dobře aklimatizovat na vyšší nadmořskou výšku před pokračováním výstupu. Vegetace při výstupu ubývá a krajina se změní na alpské polopouště. Po 5 – 7 hodinovém pochodu dorazíte do Moir Hut.

Strava: plná penze
Ubytování: Moir Hut

Den 6: Trek z Moir Hut 4 140 m n.m. do Buffalo Camp 4 020 m n.m.

Vyráží se z údolí Moir, mírným stoupáním. Vystoupáte si na vrchol Lent Hills, a poté se vrátíte na hlavní stezku. Stezka protíná skalní útvary. Střídají se stoupající a klesající úseky. Po 5 – 7 hodinovém pochodu dorazíte do Buffalo Camp.

Tato část stezky nabízí skvělé výhledy na pláně, které leží severně od Kilimandžára a táhnou se až ke keňsko-tanzanské hranici.

Strava: plná penze
Ubytování: Buffalo Camp

Den 7: Trek z Buffalo Camp 4 020 m n.m. do Third Cave 3 875 m n.m.

Když míříte nahoru na Buffalo Ridge, terén stále více připomíná poušť. Tato trasa je málo využívaná a vy si tak užijete pocit opravdové horské divočiny. Procházíte odlehlými horskými údolími na severním svahu Kilimandžára, dokud nedorazíme k Third Cave.

Strava: plná penze
Ubytování: Third Cave

Den 8: Výstup z Third Cave 3 875 m n.m. do School Hut 4 800 m n.m.

Po relativně snadné cestě se vystoupáte do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už kromě několika travin téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte do School Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol.

Strava: plná penze
Ubytování: School Hut

Den 9: Výstup z School Hut 4 800 m n.m. na Uhuru Peak 5 895 m n.m. a poté sestup do Mweka Camp 3 080 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilman‘s Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 m.n.m. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup je po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Barafu Camp si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu do Mweka Camp ve výšce 3 080 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku J Strava: plná penze
Ubytování: Mweka camp

Den 10: Sestup z Mweka Camp 3 080 m n.m. do Mweka gate 1 630 m n.m.

Tento den vás čeká lehká závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Mweka gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 630 m n.m.
Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu trasou Northern Circuit

Grafické znázornění výstupu na Kilimandžáro trasou Northern Circuit

Fakultativní služby a výlety

 • Aklimatizační výstup na Mount Meru
 • Aklimatizační výstup na Mount Kenya (ve spolupráci s Explorer Safaris, Keňa)
 • Přenosný WC stan s chemickou toaletou, osvěžovačem vzduchu, toaletním papírem, čisticími chemikáliemi a potřebným nosičem navíc.
 • Nadstandardní ubytování před zahájením výstupu poblíž Moshi v hezkém a stylovém Lindrin Lodge místo standardního Keys Hotel Annex. Příplatek za osobu je jen 30 USD v jednolůžkovém pokoji, 14 USD ve dvoulůžkovém pokoji a 12 USD v třílůžkovém pokoji. Doporučujeme všem, kdo chtějí mít ubytování před výstupem nejen funkční, ale také příjemné.
 • Komfortní ubytování před zahájením výstupu v Moshi ve velmi hezkém, stylovém a ekologicky přívětivém Chanya Lodge místo standardního Keys Hotel Annex. Dopřejte si krásné pokoje i koupelny, přírodní materiály, venkovní restauraci a zahradu, jógu, masáže a další. Příplatek za osobu 50 USD v jednolůžkovém pokoji, 29 USD ve dvoulůžkovém pokoji a 20 USD v třílůžkovém pokoji. Doporučujeme všem, kdo si chtějí před výstupem užít komfort a relaxaci. Skvělé pro rodiny, k dispozici jsou i rodinné pokoje se 4 lůžky.
 • Ubytování po skončení výstupu ve městě Moshi v Keys Hotel Annex, Lindrin Lodge nebo Chanya Lodge.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení výstupu na Kilimandžáro v okolí města Moshi (kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Safari v hlavních parcích v severní Tanzanii (Serengeti, Ngorongoro a další)
 • Safari v národním parku Mkomazi.
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.

  Nevím, nechám si poradit.Nejkratší výstup (5 dní) za nejnižší cenuStandardní výstup (6 dní) s rozumnou aklimatizací a cenouMaximální aklimatizace a šance na úspěch (7-9 dní)

  Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
  A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

  Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

  << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro