Výstup na Ol Doinyo Lengai – 2 dny v chatkách

Podrobný denní itinerář

Den 1: Arusha – Lake Natron

Po snídani v Arushi (alternativně po příletu na letiště) vás vyzvedne náš řidič a následuje přesun k jezeru Natron v severní Tanzanii u hranic s Keňou. Příjezd do ubytování (standardně Lengai Safari Lodge, v případě nedostupnosti srovnatelná alternativa) se předpokládá v odpoledních hodinách.

Cesta trvá několik hodin, ale nabízí zajímavé pohledy na místní krajinu a komunity, včetně Masajů. Občas je k zahlédnutí i divoká zvěř.

Po přihlášení v hotelu máte možnost jít s průvodcem na krátkou vycházku k vodopádům Ngare Sero. Stezka vede soutěskou a občas budete potřebovat projít přes vodu. Podle toho je vhodné zvolit obutí. Ideálně takové, které nemusíte do vody sundávat.

Před návratem do ubytování si také můžete s naším průvodcem vyjet na malý výlet k jezeru Natron, kde můžete obdivovat jeho unikátní scenérii.

Snídaně: není součástí nabídky
Oběd: připravený piknikový balíček
Večeře: Lengai Safari Lodge
Ubytování: Lengai Safari Lodge

Den 2: Výstup na Ol Doinyo Lengai – Arusha

V 1:00 v noci vás a vašeho průvodce zaveze řidič k úpatí sopky Ol Doinyo Lengai (v řeči Masajů Hora Bohů) a začne váš výstup. Noční výstup může být zrádný, takže vždy následujte svého průvodce a dbejte jeho pokynů. Výstup na Ol Doinyo Lengai je určený spíše pro zdatnější lezce. Svah je docela příkrý a někde je třeba použít při výstupu i ruce.

Také je vhodné dělat pravidelné přestávky na odpočinek a postupnou aklimatizaci. Ještě před dosažením vrcholu doporučujeme jednu větší přestávku na snídani, abyste doplnili energii.

Na okraji kráteru sopky budete ve výšce 2 960 m. V těchto místech je možné slyšet pohyb lávy pod povrchem sopky Bohů a slyšet unikající vzduch a kouř ze sopky.

Sestup je fyzicky snadnější ale na techniku naopak může být náročnější. Proto je třeba nepodlehnout pokušení postupovat příliš rychle. Více nehod a zranění se přihodí při sestupu než při výstupu. Buďte opatrní.

Po rozednění začne slunce pálit a teplota rychle stoupat. Určitě si nasaďte pokrývku hlavy, nejlépe klobouk, abyste nedostali úpal nebo úžeh.

Po dokončení sestupu vás přivítá náš řidič studenými nápoji a poté vás odveze do hotelu Arushi, případně na jiné místo podle dohody.

Celková doby výstupu a sestupu je 7 až 12 hodin, podle vaší fyzické zdatnosti a zvoleného tempa.

Snídaně: připravený piknikový balíček
Oběd: Lengai Safari Lodge
Večeře: není součástí nabídky
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Grafické znázornění trasy z Arushi k Ol Doinyo Lengai
Grafické znázornění trasy z Arushi k Ol Doinyo Lengai

Fakultativní služby a výlety

Více informací o ubytování

Lengai Safari Lodge and Camp: https://www.serengetijoytours.cz/index.php/vyberte-dovolenou/ubytovani-v-tanzanii/lengai-safari-lodge-and-camp/

Arusha Inn: http://www.serengetijoytours.cz/index.php/vyberte-dovolenou/safari-nejen-v-serengeti/arusha-inn/

Více informací o místech zahrnutých do programu

Sopka Ol Doinyo Lengai

Jezero Natron

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    << Návrat k popisu Výstup na Ol Doinyo Lengai