Kilimandžáro trasou Northern Circuit – 8 dní

Standardní program pro Severní trasu (Northern Circuit) – 8 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: Key’s Hotel

Den 2: Výstup z Londorossi gate 2 250 m n.m. do Mti Mkubwa Camp 2 780 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k bráně Londorossi ve výšce 2 250 metrů nad mořem. Cesta trvá přibližně dvě hodiny. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Poté přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řidčeji zalesněné plochy. O přibližně tři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora Mti Mkubwa Camp (také nazývaný Big Tree Camp nebo Forest Camp), kde strávíte svou první noc ve stanech na Kilimandžáru.

Strava: plná penze
Ubytování: Mti Mkubwa Camp

Den 3: Výstup z Mti Mkubwa Camp 2 780 m n.m. do Shira 1 Camp 3 500 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na smíšenou až křovinatou a umožní vám lépe pozorovat majestátní pohoří před vámi. Pochod trvá přibližně 3-4 hodiny a brzy odpoledne dorazíte do Shira 1 Camp. Z kempu jsou hezké výhledy na pohoří Kilimandžáro před vámi a okolní krajinu. Po zbytek dne můžete odpočívat a relaxovat. Během západu slunce sluneční paprsky osvětlují skály a ledovec na vulkánu Kibo.

Strava: plná penze
Ubytování: Shira 1 Camp

Den 4: Výstup z Shira 1 Camp 3 500 m n.m. přes Lava Tower 4 640 m n.m. do Moir Hut 4 140 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu. Krajina kolem vás bude mít kamenitý ráz s keři a nízkými travinami, občas se vyskytnou i velké stromové lobelky. Po cestě dorazíte nejdříve do Shira 2 Camp, odkud jsou hezké výhledy na Mount Meru a Great Rift Valley.

Poté můžete vystoupat asi 800 výškových metrů přes Shira Plateau do Lava Tower, a následně sestoupit asi 500 výškových metrů po méně využívané severní stezce. Tento den s možným výstupem k Lava Tower vám umožní se dobře aklimatizovat na vyšší nadmořskou výšku před dalším pokračováním výstupu. Vegetace při výstupu ubývá a krajina se změní na alpské polopouště. Po 5 – 7 hodinovém pochodu dorazíte do Moir Hut.

Strava: plná penze
Ubytování: Moir Hut

Den 5: Trek z Moir Hut 4 140 m n.m. do Buffalo Camp 4 020 m n.m.

Vyráží se z údolí Moir, mírným stoupáním. Můžete si vystoupat na vrchol Lent Hills, a poté se vrátit na hlavní stezku. Stezka protíná skalní útvary. Střídají se stoupající a klesající úseky. Po 5 – 7 hodinovém pochodu dorazíte do Buffalo Camp.

Tato část stezky nabízí skvělé výhledy na pláně, které leží severně od Kilimandžára a táhnou se až ke keňsko-tanzanské hranici.

Strava: plná penze
Ubytování: Buffalo Camp

Den 6: Trek z Buffalo Camp 4 020 m n.m. do Third Cave 3 875 m n.m.

Když míříte nahoru na Buffalo Ridge, terén stále více připomíná poušť. Tato trasa je málo využívaná a vy si tak užijete pocit opravdové horské divočiny. Procházíte odlehlými horskými údolími na severním svahu Kilimandžára, dokud nedorazíme k Third Cave.

Strava: plná penze
Ubytování: Third Cave

Den 7: Výstup z Third Cave 3 875 m n.m. do School Hut 4 800 m n.m.

Po relativně snadné cestě se vystoupáte do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už kromě několika travin téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte do School Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol.

Strava: plná penze
Ubytování: School Hut

Den 8: Výstup z School Hut 4 800 m n.m. na Uhuru Peak 5 895 m n.m. a poté sestup do Millenium Camp 3 827 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilman‘s Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 m.n.m. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup je po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Barafu Camp si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu do Millenium Camp ve výšce 3 827 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku 🙂

Strava: plná penze
Ubytování: Millenium Camp

Den 9: Sestup z Millenium Camp 3 827 m n.m. do Mweka gate 1 630 m n.m.

Tento den vás čeká lehká závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Mweka gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 630 m n.m.
Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu trasou Northern Circuit

Grafické znázornění výstupu na Kilimandžáro trasou Northern Circuit

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

    << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro