Safari v Serengeti

Safari nejen v Serengeti

Standardní nabídka safari v Tanzanii

Zorganizujeme a zajistíme pro vás zájezd obsahující safari v libovolném z mnoha národních parků Tanzanie, včetně Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Lake Maynara, Arusha, Mikumi, Selous, Udzungwa, Ruaha, Gombe a dalších.

Během safari vám zajistíme ubytování podle vašich požadavků a finančních možností. K ceně lze ve stručnosti říct, že ubytování ve stanu v kempu je levnější než ubytování v chatkách nebo pokojích hotelového typu. Dále platí, že ubytování uvnitř parků, především uvnitř parku Serengeti, je výrazně dražší než ubytování mimo parky. Výhodou ubytování v parku je naopak to, že při vícedenním safari neztrácíte čas dlouhými přejezdy. Především v rozlehlém parku Serengeti je to nutné. Získáte tak celý den na pozorování zvířat.

Kromě pozorování zvířat vám můžeme během zájezdu nabídnout další zážitky, jako třeba let balónem nad savanou. Milovníci historie pak mohou v parku Serengeti navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdce člověka Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum.

Jednodenní safari

Pokud máte během vašeho zájezdu na safari k dispozici pouze jeden den, můžeme pro vás zajistit i jednodenní safari bez ubytování. Ze základny ve městě Arusha jsou dobře dostupné parky Arusha, Ngorongoro, Tarangire a Lake Manyara.

Safari s ubytováním v chatkách

Safari v Tanzanii - ubytování v chatkách
Pokoj v klasické chatce

Při ubytování v chatkách můžete počítat s komfortem zahrnujícím čisté prostředí, velké postele s moskytiérami, privátní koupelnu a záchod, společnou pohodlnou jídelnou a společenskou místnost a další.

Specifické jsou takzvané tented lodges (stanové chatky). Najdete je především uvnitř národních parků, kde nepředstavují takový zásah do přírody. Poskytnou vám stejné zázemí a pohodlí jako klasické chatky ale zároveň můžete počítat s tím, že budete spát na safari v parku v úzkém sepětí s přírodou. V noci lidé utichnou a jsou slyšet zvuky divočiny. Během dne můžete občas pozorovat přímo ze stanu zvířata pohybující se v okolí.

Safari v Tanzanii - ubytování ve stanových chatkách
Stanová chatka

Jídlo pro vás během safari s ubytováním v chatkách bude připravovat místní kuchař z čerstvých surovin. Najíte se v pohodlné společné jídelně. Vy můžete relaxovat a užívat si. Tam, kde to bude třeba, pro vás připraví oběd do krabičky, abyste přes den neztráceli čas a mohli se věnovat pozorování zvířat tam, kde se zrovna nachází.

Safari s ubytováním ve stanech

Safari v Tanzanii - ubytování ve stanech
Klasický stan v kempu

Při ubytování v kempech pro vás zajistíme prostorné stany s dostatečně silnými a pohodlnými matracemi, přikrývkou a polštářem. Není to nutné, ale můžeme celkem doporučit vzít si s sebou na safari ve stanech vlastní povlečení na přikrývku a polštář.

Vzhledem k tomu, že nad ránem může někdy padat teplotu až k nule, může vyplatit vzít si i dobrý spacák. Můžete si vzít svůj vlastní nebo vám ho za mírný poplatek zapůjčíme. Pokud si budete půjčovat spacák od nás, doporučujeme vzít si z hygienických důvodů vlastní vložku do spacáku.

Stany jsou nepromokavé, na vstupu vybaveny sítí proti komárům a jinému hmyzu. K dispozici jsou také kempingové stolečky, židličky a další základní vybavení. Přípravu stanů a vybavení zajistí naše posádka. V kempech je dispozici umývárna, záchody a solární elektřina pro nabití vašich mobilů, fotoaparátů a dalších zařízení.
Vzhledem k tomu, že rána mohou být chladná, doporučujeme mít s sebou i teplé oblečení.

V kempech nepočítejte s luxusem, zato můžete počítat s tím, že budete spát ve stanu v úzkém sepětí s přírodou. V noci lidé utichnou a jsou slyšet zvuky divočiny. Některá zvířata se možná osmělí a přijdou až do kempu, takže strávíte noc v těsné blízkosti volně se pohybujících zvířat.

Jídlo pro vás během safari s ubytováním ve stanech bude připravovat náš kuchař z čerstvých surovin. Vy můžete relaxovat a užívat si. Tam, kde to bude třeba, pro vás připraví oběd do krabičky, abyste přes den neztráceli čas a mohli se věnovat pozorování zvířat tam, kde se zrovna nachází. V případě zájmu se můžete podívat na podrobnější informace o stravě, kterou můžete očekávat během safari s ubytováním ve stanech.

Velká migrace v Serengeti

Zážitkem, kterému se nic nevyrovná, je pozorování unikátní Velké migrace pakoňů (a v omezené míře také zeber a dalších zvířat) v národním parku Serengeti. Pokud by vás zajímala pouze Velká migrace, pak vám podle vašich požadavků a ročního období připravíme program na míru.

Připravili jsme pro vás popis Velké migrace, který vám umožní si správně naplánovat čas a místo vašeho zájezdu.

Na safari do jižní Tanzanie

Parky jižní Tanzanie (Mikumi, Selous, Udzungwa, Ruaha) jsou méně známé a méně navštěvované než Serenegeti a Ngorongoro, které jsou hlavními lákadly v severní Tanzanii. Rozhodně ale mají také co nabídnout. Jižní parky jsou méně rozvinuté, divoké, také plné zvěře. Protože většina turistů navštěvuje parky na severu země, čeká vás většinou na safari v jižních parcích méně turistů, rozhodně ale divoká příroda a hodně divokých zvířat, včetně tzv. Velké pětky.

Pokud vyrážíte na safari z Dar es Salamu a máte omezený čas, pak je oblíbenou volbou snadno dostupný park Mikumi. O něco dále se nachází přírodní rezervace Selous a národní park Udzungwa Mountains. Sem už zavítá méně turistů. V parku Udzungwa Mountains je oblíbený trek pralesem k vodopádům Sanje. Rezervace Selous je největší v Tanzanii a komerční turistikou zatím tolik nedotčená. Ale nejvíce odlehlý a nejméně navštěvovaný je park Ruaha. Ten je pro opravdové fajnšmekry, ale po cestě po suchých prašných cestách je třeba se opevnit trpělivostí. Odměnou vám bude nedotčená příroda se spoustou baobabů v údolí řeky Ruaha a množstvím divokých zvířat a velmi omezeným množství ostatních turistů, takže zážitek z nedotčené přírody nebude ničím rušen. 

Parky v jižní Tanzanii je možno výhodně kombinovat s pobytem v Dar es Salamu nebo odpočinkem na plážích Zanzibaru, kam se z Dar es Salamu můžete dostat lodí.

Můžete se podívat na podrobnější informace o národních parcích jižní Tanzanie, a vybrat si sami, co vás nejvíce zajímá.

Naši řidiči a průvodci jsou během safari vybavení rádiovými vysílačkami a jsou ve spojení s ostatními řidiči. Díky tomu jsou schopni velmi rychle reagovat na pohyb zvířat po parku a zajistit vám tak ta nejlepší aktuální místa pro pozorování.

Zde najdete na ukázku fotografie a informace ze zájezdu našich českých klientů do národního parku Ngorongoro v říjnu 2018, a zde fotografie ze zájezdu našich klientů do národních parků Serengeti a Ngorongoro v březnu 2019.

Praktické informace o safari v Tanzanii

Připravili jsme pro vás praktické informace o safari v Tanzanii (počasí, termíny, které parky zvolit a jiné), které vám pomohou si vybrat to správné místo a termín vaší dovolené.

Počasí v Tanzanii

Tanzanie je mírně pod rovníkem na jižní polokouli. To znamená, že v našich letních měsících (červenec, srpen) je v Tanzanii „zima“. Ovšem v i v zimě si můžete v Tanzanii užít průměrné celodenní teploty kolem 16°C, které jsou ideální pro safari.

Naopak v našich zimních měsících (leden, únor) je v Tanzanii léto. Teploty jsou ale i v tomto období příjemné, nejvyšší jsou v únoru a březnu, kdy je průměrná celodenní teplota 19°C. V ostatních měsících se pohybuje v rozmezí 17 až 18°C. 

Vývoj průměrných celodenních teplot v Tanzanii v průběhu celého roku:

Tanzanie - teploty v průběhu roku

Průměrné celodenní teploty jsou ovlivněny poměrně chladnými rány. Typické odpolední teploty jsou pochopitelně vyšší než ty průměrné. Nemusíte se ale bát žádných extrémů. V průběhu celého roku můžete očekávat příjemná odpolední maxima od 25°do 28°C.

Výše uvedené informace jsou platné pro největší národní park Serengeti. V jiných parcích se teploty mohou o něco lišit, ale jejich vývoj v průběhu roku je podobný. Například v kráteru Ngorongoro můžete očekávat o několik stupňů vyšší teploty oproti výše uvedeným.

Další věc, kterou je třeba zohlednit při výběru termínu safari v Tanzanii, je množství srážek. Měsíce s větším množstvím srážek jsou duben-květen a listopad-prosinec. Srážky v Tanzanii v průběhu celého roku (pravděpodobnost v %):

Tanzanie  - množství srážek v průběhu roku

Opět, v různých částech Serengeti a v jiných parcích v Tanzanii se může pravděpodobnost srážek v procentech lišit, ale vývoj v průběhu roku je velmi podobný.

Jaký plyne z výše uvedeného závěr?

I během období dešťů – listopad-prosinec a duben-květen je možné na safari v Tanzanii vyrazit, rozhodně neprší každý den. Může to být ale o něco složitější, pokud chcete navštívit i odlehlá místa, protože v těch nejvydatnějších deštích se nezpevněné suché cesty přemění na blátivé a je obtížnější je projet i s vozy 4×4. Kromě toho, v době kdy je tráva zelená a vzrostlá, je obtížnější vidět zvířata na větší vzdálenost, protože se v ní snáze schovají. A určitě také budete více zvažovat počasí, pokud plánujete během safari nocovat ve stanech. Odměnou vám ale v období zvýšených srážek mohou být obvykle nižší ceny za ubytování a celkově menší množství turistů.

Když cestujete mimo období dešťů, obvykle neprší vůbec.

Národní parky Tanzanie

Tanzanie nabízí pro safari řadu unikátních národních parků. Nejznámější a nejvíce navštěvované parky nabídne severní Tanzanie, v čele se Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Lake Manyara a Arusha.

Jižní Tanzanie nabízí méně známé a méně navštěvované parky (Selous, Mikumi, Udzungwa, Ruaha), které ale také mají mnoho co nabídnout.

Za zmínku také určitě stojí park Gombe, nacházející se v západní části Tanzanie, kde máte unikátní příležitost k setkání se šimpanzi v jejich přirozeném prostředí.

Národní parky Tanzanie
Národní parky Tanzanie

Národní park Serengeti

Největší národní park Tanzanie láká především velkou migrací různých druhů zvířat. Stáda cestují za vodou a zelenými pastvinami. Celkem projdou Serengeti každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Připravili jsme pro vás popis Velké migrace v Serengeti, který vám umožní si správně naplánovat čas a místo vašeho safari v národním parku Serengeti.

Velmi zajímavým představením přírody je každoroční jarní hromadné rození mláďat pakoňů a dalších býložravců v relativně krátkém období, což je strategie pro zajištění co nejlepších šancí na přežití.

K nejzajímavějším událostem patří v Serengeti také přechod stád přes řeky Grumeti a Mara. Zde číhají krokodýli, proti nimž se pakoně a další zvířata brání tím, že se vrhají do řeky v obrovském počtu kusů současně a krokodýli jich tak za krátkou dobu stihnout ulovit jen menší množství. Takové představení neuvidíte nikde jinde na světě. A nad tím vším se v Serengeti vznáší stovky druhů ptáků.

Je třeba počítat s tím, že poplatky za vstup do parku Serengeti a ubytování v něm je výrazně dražší, než v ostatních parcích v Tanzánii a jiných zemích. Ale i tak to za to stojí.

Výskyt zvířat v parku Serenegeti:

Zvířata v parku Serengeti Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Serengeti. Podívat se můžete také na stránku o Serengeti na Wikipedii.

Národní park Ngorongoro

V kráteru Ngorongoro se na malé rozloze 260 km² nachází největší koncentrace volně žijících afrických zvířat, včetně mnoha zástupců tzv. Velké pětky (buvol, slon, lev, leopard, nosorožec). Žije zde přibližně 30 000 jedinců, mezi nimi především pakoně, zebry, gazely a buvoli. V kráteru je také nejhustější populace lvů. Na okraji kráteru žijí levharti a sloni. Naleznete zde v menší míře i šakaly, gepardy a hyeny. Safari v Ngorongoro je prostě sázka na jistotu, nemůže se vám tam stát, že byste bloudili savanou a dlouho hledali nějaká zvířata, v kráteru Ngorongoro jsou zvířata všude kolem vás.

Fotoreportáž našich zákazníků ze safari v kráteru Ngorongoro v říjnu naleznete zde.

Výskyt zvířat v parku Serenegeti:

Zvířata v parku Ngorongoro Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Ngorongoro. Podívat se můžete také na stránku o Ngorongoro na Wikipedii.

Národní park Tarangire

Národní park Tarangire se nachází jižně od národních parků Serengeti a Ngorongoro. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Potkáte zde méně turistů než v Serengeti a Ngorongoro. Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí baobaby. Velkým magnetem jsou početná stáda slonů, hojně se vyskytující žirafy a celá řada dalších zvířat, jejichž hustota je jen o něco nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, včetně dravců. Park Tarangire je známý taky velkým počtem termitišť, která jsou rozesetá po celé krajině.

Výskyt zvířat v parku Tarangire:

Zvířata v parku Tarangire Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Tarangire.

Národní park Lake Manyara

Národní park Lake Manyara je méně známý než proslavené Serengeti a Ngorongoro, za prohlídku však stojí. Má krásnou polohu pod srázem Velké příkopové propadliny na břehu jezera Manyara, které označil americký spisovatel Ernest Hemmingway za nejkrásnější jezero v Africe. Rozlohou patří v Tanzanii k těm menším. Park nabízí návštěvníkům různé prostředí – stále zelené lesy, močály, otevřenou savanu, akáciové lesy a samotné jezero Manyara. Velkým lákadlem je pro milovníky ptáků, protože v některých měsících jej navštěvují desítky tisíc plameňáků, kteří se živí řasami z jezera, a mnoho dalších druhů ptáků včetně orlů. V parku najdete určitě slony, paviány, býložravá zvířata a pokud máte štěstí, je jedním z nejlepších míst na pozorování hrochů.

Výskyt zvířat v parku Lake Manyara:

Zvířata v parku Lake Manyara Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Lake Manyara.

Národní park Arusha

Národní park Arusha je méně navštěvovaný než slavné Serengeti a Ngorongoro a to hlavně z toho důvodu, že je v něm menší šance vidět zvířata z takzvané Velké pětky. Může být ale velmi zajímavým doplňkem vašeho programu, pokud máte rádi pěší tůry v krásné krajině, protože se nachází na úpatí Mt. Meru. Při tůrách procházíte různými typy krajiny, můžete pozorovat zblízka žirafy, buvoly, zebry a různé jinde méně obvyklé druhy zvířat (vzácné opice a antilopy). Nachází se v něm kráter Ngurdoto (nazývaný Malé Ngorongoro) a několik jezer, díky kterým je oblíbený mezi milovníky ptáků (plameňáci, ibisové, pelikáni, čápi a další). Přitom všem můžete v dálce pozorovat majestátní Kilimandžáro.

Vzhledem k tomu, že se nachází blízko města Arusha, je možné a vhodné jej zařadit do programu jako jednodenní výlet. Takže, pokud nechcete stále jen sedět v autě, ale chcete se také trochu protáhnout a „dotknout se“ africké přírody, oceníte trochu méně turistů a více klidu, pak je národní park Arusha správná volba.

Výskyt zvířat v parku Arusha:

Zvířata v parku Arusha Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Arusha.

Národní park Ruaha

Národní park Ruaha je pravděpodobně nejvíce odlehlý a nejméně navštěvovaný v Tanzanii. Je pro opravdové fajnšmekry, na cestě po suchých prašných cestách je třeba se opevnit trpělivostí. Odměnou vám bude nedotčená příroda se spoustou baobabů v údolí řeky Ruaha a množstvím divokých zvířat a velmi omezeným množství ostatních turistů, takže zážitek z nedotčené přírody nebude ničím rušen. 

Jen asi dvacet procent parku je využíváno pro safari. Oblast mezi řekami Great Ruaha a Mwagusi Sand River má několik celoročně sjízdných cest a postačující nabídku ubytování. Větší část parku zůstává trvale turisty nedotčena a poskytuje divoké zvěři vynikající klidné útočiště.

V parku Ruaha doporučujeme strávit tři nebo více dnů. Nejlepší doba pro safari je července až listopad. V tomto období se zvířata shromažďují kolem napajedel a je snadné jich uvidět velké množství na jednom místě.

Dvakrát ročně přilétají do parku stěhovaví ptáci – především v období březen-duben a říjen-listopad. Dobré období pro pozorování ptáků je od prosince do dubna.

V parku je jen omezený počet kempů a chatek pro omezený počet turistů.

Výskyt zvířat v parku Ruaha:

Zvířata v parku Ruaha Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Ruaha.

Národní park Gombe

Národní park Gombe je nejmenší národní park v Tanzanii. Nachází se v odlehlé západní oblasti Tanzanie na břehu jezera Tanganika 16 km severně od města Kigoma.

Je známý a oblíbený především díky šimpanzům, kteří zde žijí především v okolí řek protékajících parkem a vlévajících se do jezera Tanganika. V parku žije i mnoho paviánů a dalších primátů, ale hlavním cílem turistů je jednoznačně setkání se šimpanzi.

Množství návštěvníků parku Gombe je vzhledem k jeho odlehlosti v západní části Tanzanie a složitému přístupu relativně malé. Z Kigomy se dostanete do parku pouze lodí. Je to tedy skvělé místo pro turisty vyhledávající nedotčenou přírodu.

Návštěvu národního parku Gombe je možné spojit s relaxačním pobytem u jezera Tanganika. Kolem jezera Tanganika jsou na některých místech turistické resorty a písečné pláže a je možné se v něm koupat.

Výskyt zvířat v parku Gombe:

Zvířata v parku Gombe Tanzanie

Abundant = hojně, common = běžně, occasional = občasně, (very) rare = (velmi) vzácně, none = vůbec.

Připravili jsme pro vás podrobnější informace o národním parku Gombe.

Zajímáte se spíše o horské gorily než o šimpanzi? Tak ty vám v Tanzanii bohužel nenabídneme. Můžete ale kontaktovat Mamaland Safaris z Ugandy. Ti se na gorily specializují a i s nimi se domluvíte česky.

Kdy vyrazit na cestu do Tanzanie

Obecně se na zájezd do Tanzanie se zaměřením na safari dá jet po celý rok. Počty turistů v průběhu roku kolísají, obecně je ale více turistů v období sucha (leden-březen, červen-říjen) a méně turistů přijíždí v období dešťů (duben-květen, listopad-prosinec).

Větší množství lidí vyráží do Serengeti na pozorování migrace obrovských stád pakoňů a zeber od ledna do března, kdy jsou stáda v jižní části parku Serengeti a na safari tak stačí i menší počet dní (3-4 dny). Pak se stáda vydají na sever a po skončení období dešťů nastanou od června do října znovu ideální podmínky pro pozorování jejich migrace. V tomto období je vhodné si naplánovat na safari vzhledem k větším vzdálenostem i více dní (5 a více). V srpnu dorazí stáda do Masai Mara v Keni, kde na ně už čekají davy turistů. Díky velké rozloze parku Serengeti, který je daleko větší než Masai Mara v Keni, nejste v Tanzanii tolik obklopeni ostatními turisty. Kolem listopadu se zvířata vrací na jih a celý cyklus se opakuje.

Samice pakoňů rodí v největší množství mláďat během několika týdnů od konce ledna zhruba do poloviny března na jižních pláních Serengeti. Safari v Serengeti je v tomto období velmi oblíbené.

Safari v Serengeti - samice pakoňů s mladými

Samice pakoňů s mladými v jižním Serengeti na začátku března

Pro pozorování přechodu stád přes řeku a snahu krokodýlů o co největší úlovek je nejlepší navštívit střední část Serengeti v červnu, kdy stáda obvykle překonávají řeku Grumeti, a nebo severnější oblasti Serengeti v červenci až říjnu, kdy stáda opakovaně překonávají řeku Mara u hranic s Keňou.

Safari v Serengeti - překonávání řeky Mara

Překonávání řeky Mara v severním Serengeti v polovině září

Návštěvu ostatních parků v Tanzanii si můžete naplánovat na libovolný měsíc v roce, pouze s ohledem na počasí. K takové migraci jako s Serengeti v jiných parcích nedochází.

Jak se vybavit na safari do Tanzanie

Před tím, než vyrazíte na safari zájezd, podívejte se určitě na naše doporučení na stránce Jak se připravit na cestu.

Související příspěvky

Výhody a nevýhody sdíleného safari

Níže uvedené informace jsou platné bez ohledu na to, jestli se vydáte na safari se spaním ve stanech nebo se spaním v chatkách. Výhody Hlavní výhodou sdíleného safari je nižší cena pro jednotlivce, případně pro dvojice. Společensky zaměření lidé ocení možnost seznámit se s jinými lidmi z různých zemí a možnost sdílet svoje safari zážitky…

Safari autem za Velkou migrací v Serengeti

Serengeti je nejlepším národním parkem světa

Národní park Serengeti v Tanzanii je podle cestovatelů z celého světa nejlepším národním parkem na světě. Umístil se na první příčce při udílení cen Travellers‘ Choice cestovatelského portálu TripAdvisor. V pořadí jsou na dalších místech národní park Jim Corbett v Indii, keňská národní rezervace Masai Mara, Grand Teton v USA, nebo Krugerův národní park v Jižní Africe. O…

Zájezd za Velkou migrací a na ostrov koření Zanzibar

V únoru 2021 jsme i za ztížených cestovních podmínek zorganizovali pro dva české klienty zájezd zahrnující soukromé safari v tanzanských národních parcích Serengeti a Ngorongoro spojené s pobytem na plážích krásného ostrova Zanzibar. Byla to jejich už druhá cesta za dobrodružstvím a exotikou do Tanzanie se Serengeti Joy Tours. Vážíme si jejich věrnosti. Řadu povinností navíc…

Výstup na Kilimandžáro se Serengeti Joy Tours

Zájezd do Tanzanie s výstupem na Kilimandžáro a safari

Vzhledem k poklesu výskytu onemocnění Covid-19 se tanzanské úřady rozhodly od prázdnin pro znovuotevření hranic a turistických zařízení (po více jak dvou měsících absolutní uzávěry). V září toho využil i náš první český „pokoronavirový“ turista. Úspěšně jsme pro něj zorganizovali zájezd do Tanzanie, jehož součástí byl výstup na Kilimandžáro a dvoudenní safari. Let do Tanzanie Lety…

Safari v Serengeti a dalších národních parcích severní Tanzanie

Safari v Serengeti a dalších národních parcích severní Tanzanie

V polovině září 2019 jsme zorganizovali pro dva české klienty soukromé šestidenní safari v tanzanských národních parcích Serengeti, Ngorongoro, Tarangire a Manyara. Během těchto dní pořídili spoustu zajímavých fotografií, o které se s námi podělili. Moc děkujeme za fotografie i za milou a potěšující recenzi na TripAdvisor. Pokud vás fotografie našich klientů zaujaly, a chtěli byste…

Safari v Serengeti

Safari v Serengeti a Ngorongoro

V březnu 2019 jsme organizovali pro mezinárodní skupinu, včetně dvou českých klientů, třídenní safari v tanzanských národních parcích Serengeti a Ngorongoro. Pokud máte k dispozici jen tři dny, je březen je velmi vhodná doba pro návštěvu národního parku Serengeti. Zvířata jsou od ledna do března v jižní části parku Serenegeti, nedaleko vstupu do parku přes…

Kráter Ngorongoro

Safari v kráteru Ngorongoro

V říjnu 2019 jsme organizovali pro skupinu českých klientů dovolenou v Tanzanii zahrnující výstup na Kilimandžáro spojený s třídenním safari po tanzanských národních parcích (Tarangire, Ngorongoro a Lake Manyara). Vzhledem k celoroční Velké migraci zvířat není v říjnu vhodná doba pro krátkou návštěvu národního parku Serengeti. Zvířata jsou od srpna do října daleko na severu…

Návštěva masajské vesnice

Návštěva Masajské vesnice

V sobotu 20. října 2018 navštívila skupina našich zákazníků z České republiky masajskou vesnici nedaleko kráteru Ngorongoro. Jsme rádi, že se s námi podělili o své fotografie obyvatelů vesnice. Brzy se můžete těšit i na fotografie ze safari v kráteru Ngorongoro. Pokud vás fotografie zaujaly a chtěli byste vidět obyvatele masajské vesnice na vlastní oči,…