Návštěva pěstitelů kávy a místního tržiště v Arushi

Máte nějaký volný čas po příletu před zahájením safari, nebo naopak po skončení safari před vaším odletem do další destinace? Pak je možné ho strávit návštěvou kávovníkových a banánových plantáží v kopcích nad Arushou. Káva Arabica a Robusta jsou největším tanzanským exportním artiklem. Káva, která je pěstována v bohaté sopečné půdě Tanzanie, je hlavním zdrojem příjmů mnoha Tanzanců a prohlídka jedné z mnoha plantáží stojí za to.

Program můžeme zorganizovat jako půldenní po vašem příletu nebo před vaším odletem, případně jako celodenní pokud trávíte v Arushi více času.

Doporučujeme ráno navštívit tržiště na okraji Arushi, kde místní prodávají svoje zemědělské produkty. Můžete si zde velice levně nakoupit banány a další ovoce a zeleninu, koření apod.

Na tržišti koupíte levně místní produkty
Na tržišti koupíte levně místní produkty

Hlavním bodem denního programu bude návštěva kávovníkových a banánových plantáží v kopcích nad Arushou. Káva a banány se často pěstují na stejném místě, přičemž banánovníky poskytují kávě ochranu přes ostrým sluncem, které káva nemá ráda.

Banánovníky poskytují potřebný stín kávovníkům
Banánovníky poskytují potřebný stín kávovníkům

Vysvětlíme vám jak se káva pěstuje a zpracovává a i vy sami si budete moci vyzkoušet tradiční postupy jejího pražení a přípravy.

Místní jsou zkušení pěstitelé kávy

Pokud budete mít čas a zájem, pak vás vezmeme do města na hlavní tržiště, kde místní prodávají úplně vše od koření po suvenýry. Připravte se na smlouvání, jen tak si zajistíte dobré ceny.

Program můžeme upravit podle vašich potřeb.

Po skončení programu vás zavezeme na letiště Kilimandžáro nebo do hotelu v Arushi, pokud vás následující den čeká safari nebo jiný program.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů