Kilimandžáro trasou Rongai – 5 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: Key’s Hotel

Den 2: Výstup z Nalemoru Gate 1 990 m n.m. do Simba Camp 2 625 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k severozápadní bráně Nalemoru ve výšce 1 990 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete krátce procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Brzy ale přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řídčeji zalesněné plochy. O přibližně tři až čtyři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora – Simba Camp.

Strava: plná penze
Ubytování: Simba Camp

Den 3: Výstup Simba Camp 2 625 m n.m. do Third Caves 3 875 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na křovinatou. V průběhu cesty se vám otevře výhled na vrchol Mawenzi Peak (jeden z vrcholů pohoří Kilimandžáro) na jedné straně a keňské stepi na straně druhé. Oběd budete mít připravený v kempu Second Cave ve výšce 3 450 metrů nad mořem. Po obědové přestávce vás čeká výstup do Third Caves ve výšce 3 875 metrů nad mořem. Po zbytek dne můžete odpočívat, relaxovat a užívat si výhled na vrcholy Mawenzi a Kibo. Celková doba výstupu je 4 až 5 hodin.

Strava: plná penze
Ubytování: Third Caves

Den 4: Výstup z Third Caves 3 875 m n.m. do Kibo Hut 4 700 m n.m.

V tento den se dostanete do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už kromě několika travin téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte do Kibo Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol. V Kibo Hut potkáte také turisty přicházející po trase Marangu. Celková doba výstupu je přibližně 3 hodiny.

Strava: plná penze
Ubytování: Kibo Hut

Den 5: Výstup z Kibo Hut 4 700 m n.m. do Uhuru Peak 5 895 m n.m. a následně sestup do Horombo Hut 3 700 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí, a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilmans Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 metrů nad mořem. Toto je ta vysněná střecha Afriky.

Sestup do Kibo Hut je po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Kibo Hut si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu do Horombo Hut ve výšce 3 700 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku J

Strava: plná penze
Ubytování: Horombo Hut

Den 6: Sestup z Horombo Hut 3 700 m n.m. do Marangu Gate 1 860 m n.m.

Po první části sestupu vás čeká oběd v Mandara Hut ve výšce 2 700 m n.m. Po obědě závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Marangu gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 860 m n.m. Celková doba sestupu je 5-6 hodin.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu. V případě, že zůstanete v hotelu v Moshi ještě jednu noc, můžete po zbytek dne odpočívat a regenerovat, například u bazénu, a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu na Kilimandžáro trasou Rongai 5 dní

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.