Kilimandžáro trasou Rongai – 5 dní

Pětidenní výstup nenabízí tak kvalitní aklimatizaci a šanci na dosažení vrcholu jako výstupy šestidenní a delší. Proto je tento itinerář vhodný pro výstup na Kilimandžáro pro ty, kdo mají zkušenosti s treky ve vyšších nadmořských výškách, jsou v dobré kondici a chtějí strávit na hoře co nejméně času.

Tento itinerář je také vhodný pro všechny bez ohledu na jejich zkušenosti a kondici v kombinaci s předchozím aklimatizačním výstupem na Mt. Meru nebo na Mt. Kenya.

Standardní program pro trasu Rongai – 5 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: standardní Keys Hotel Annex (za menší příplatek nadstandardní Lindrin Lodge, nebo Chanya Lodge)

Den 2: Výstup z Nalemoru Gate 1 990 m n.m. do Simba Camp 2 625 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k severozápadní bráně Nalemoru ve výšce 1 990 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete krátce procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Brzy ale přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řídčeji zalesněné plochy. O přibližně tři až čtyři hodiny později dorazíte do vašeho prvního tábora – Simba Camp.

Strava: plná penze
Ubytování: Simba Camp

Den 3: Výstup Simba Camp 2 625 m n.m. do Third Caves 3 875 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na křovinatou. V průběhu cesty se vám otevře výhled na vrchol Mawenzi Peak (jeden z vrcholů pohoří Kilimandžáro) na jedné straně a keňské stepi na straně druhé. Oběd budete mít připravený v kempu Second Cave ve výšce 3 450 metrů nad mořem. Po obědové přestávce vás čeká výstup do Third Caves ve výšce 3 875 metrů nad mořem. Po zbytek dne můžete odpočívat, relaxovat a užívat si výhled na vrcholy Mawenzi a Kibo. Celková doba výstupu je 4 až 5 hodin.

Strava: plná penze
Ubytování: Third Caves

Den 4: Výstup z Third Caves 3 875 m n.m. do Kibo Hut 4 700 m n.m.

V tento den se dostanete do tzv. „sedla“ spojujícího Kibo Peak a Mawenzi Peak. V této výšce už kromě několika travin téměř nic neroste, krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Na závěr dorazíte do Kibo Hut, kde vás čeká odpolední a večerní odpočinek před nočním výstupem na vrchol. V Kibo Hut potkáte také turisty přicházející po trase Marangu. Celková doba výstupu je přibližně 3 hodiny.

Strava: plná penze
Ubytování: Kibo Hut

Den 5: Výstup z Kibo Hut 4 700 m n.m. do Uhuru Peak 5 895 m n.m. a následně sestup do Horombo Hut 3 700 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí, a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Gilmans Point ve výšce 5 715 metrů nad mořem, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 metrů nad mořem. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup do Kibo Hut je v úvodní fázi po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Kibo Hut si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu trasou Marangu do Horombo Hut ve výšce 3 700 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku J

Strava: plná penze
Ubytování: Horombo Hut

Den 6: Sestup z Horombo Hut 3 700 m n.m. do Marangu Gate 1 860 m n.m.

Po první části sestupu vás čeká oběd v Mandara Hut ve výšce 2 700 m n.m. Po obědě závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Marangu gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 860 m n.m. Celková doba sestupu je 5-6 hodin.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu. V případě, že zůstanete v hotelu v Moshi ještě jednu noc, můžete po zbytek dne odpočívat a regenerovat, například u bazénu, a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu na Kilimandžáro trasou Rongai 5 dní

Fakultativní služby a výlety

 • Aklimatizační výstup na Mount Meru
 • Aklimatizační výstup na Mount Kenya (ve spolupráci s Explorer Safaris, Keňa)
 • Přenosný WC stan s chemickou toaletou, osvěžovačem vzduchu, toaletním papírem, čisticími chemikáliemi a potřebným nosičem navíc.
 • Nadstandardní ubytování před zahájením výstupu poblíž Moshi v hezkém a stylovém Lindrin Lodge místo standardního Keys Hotel Annex. Příplatek za osobu je jen 30 USD v jednolůžkovém pokoji, 14 USD ve dvoulůžkovém pokoji a 12 USD v třílůžkovém pokoji. Doporučujeme všem, kdo chtějí mít ubytování před výstupem nejen funkční, ale také příjemné.
 • Komfortní ubytování před zahájením výstupu v Moshi ve velmi hezkém, stylovém a ekologicky přívětivém Chanya Lodge místo standardního Keys Hotel Annex. Dopřejte si krásné pokoje i koupelny, přírodní materiály, venkovní restauraci a zahradu, jógu, masáže a další. Příplatek za osobu 50 USD v jednolůžkovém pokoji, 29 USD ve dvoulůžkovém pokoji a 20 USD v třílůžkovém pokoji. Doporučujeme všem, kdo si chtějí před výstupem užít komfort a relaxaci. Skvělé pro rodiny, k dispozici jsou i rodinné pokoje se 4 lůžky.
 • Ubytování po skončení výstupu ve městě Moshi v Keys Hotel Annex, Lindrin Lodge nebo Chanya Lodge.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení výstupu na Kilimandžáro v okolí města Moshi (kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Safari v hlavních parcích v severní Tanzanii (Serengeti, Ngorongoro a další)
 • Safari v národním parku Mkomazi.
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.

  Nevím, nechám si poradit.Nejkratší výstup (5 dní) za nejnižší cenuStandardní výstup (6 dní) s rozumnou aklimatizací a cenouMaximální aklimatizace a šance na úspěch (7-9 dní)

  Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
  A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

  Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

  << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro