5 dní – park Serengeti a Lake Natron v chatkách

Tento itinerář je vhodný pro návštěvu národního parku Serengeti v letních měsících, kdy se velká stáda pakoňů a dalších zvířat nacházejí v rámci Velké migrace v severní části parku Serengeti poblíž řeky Mara na hranici s Keňou. Ideální období je červenec až září, kdy dochází k opakovaným přechodům stád přes řeku Mara. V jiném období je vhodné si návštěvu parku Serengeti naplánovat vzhledem k migraci stád do jeho střední a jižní části.

Podrobný denní itinerář

Den 1: Arusha, národní park Serengeti

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje přesun do centrální oblasti Seronera národního parku Serengeti.

Po dohodě s průvodcem je možné udělat po vjezdu do parku odpolední safari vyjížďku ještě před příjezdem do ubytování nebo až potom, co se ubytujete.

V případě zájmu je možná návštěva masajské vesnice (poplatek 20 USD za vstup za osobu).

Strava: oběd, večeře
Ubytování: stanové chatky v Tanzania Bush Camp nebo Serengeti Heritage Luxury Tented Camp (za příplatek Sound of Silence, Mbugani Seronera Camp nebo Kubu Kubu Tented Lodge)

Den 2: národní park Serengeti

Po snídani safari v centrální části národního parku Serengeti, oblast Seronera. Postupný přesun do severní části parku k řece Mara.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Heritage Migration Camp (za příplatek Mbugani Migration Camp)

Den 3: národní park Serengeti

Po snídani celodenní safari v severní části národního parku Serengeti zaměřené na Velkou migraci a přechod stád přes řeku Mara.

V rámci Velké migrace projdou parkem Serengeti každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Heritage Migration Camp (za příplatek Mbugani Migration Camp)

Den 4: Serengeti, Lake Natron

Po snídani následuje přesun severní cestou přes Kleinova bránu k jezeru Natron v severní Tanzanii u hranic s Keňou. Příjezd do ubytování se předpokládá v odpoledních hodinách.

Po přihlášení v hotelu máte možnost jít s průvodcem na krátkou vycházku k vodopádům Ngare Sero. Stezka vede soutěskou a občas budete potřebovat projít přes vodu. Podle toho je vhodné zvolit obutí. Ideálně takové, které nemusíte do vody sundávat.

Před soumrakem si vyjedete s naším průvodcem na výlet k jezeru Natron, kde můžete obdivovat jeho unikátní scenérii a plameňáky.

Strava: plná penze
Ubytování: Africa Safari Lake Natron

Den 5: Výstup na Ol Doinyo Lengai, Arusha

V případě zájmu vás a vašeho průvodce zaveze kolem půlnoci řidič k úpatí sopky Ol Doinyo Lengai (v řeči Masajů Hora Bohů) a začne váš výstup. Noční výstup může být zrádný, takže vždy následujte svého průvodce a dbejte jeho pokynů.

Svah je v horní části docela příkrý a někde je třeba použít při výstupu i ruce. Je vhodné dělat pravidelné přestávky na odpočinek a doplnění energie a tekutin. Na okraji kráteru sopky budete ve výšce 2 960 m. V těchto místech je možné slyšet pohyb lávy pod povrchem sopky Bohů a slyšet unikající vzduch a kouř ze sopky.

Sestup je fyzicky snadnější ale na techniku naopak může být náročnější. Proto je třeba nepodlehnout pokušení postupovat příliš rychle. Buďte opatrní. Po rozednění začne slunce pálit a teplota rychle stoupat. Určitě si nasaďte pokrývku hlavy, nejlépe klobouk, abyste nedostali úpal nebo úžeh.

Celková doby výstupu a sestupu je 7 až 12 hodin, podle vaší fyzické zdatnosti a zvoleného tempa.

Alternativně můžete při vynechání nočního výstupu na Ol Doinyo Lengai zvolit jiné dopolední aktivity.

Po dokončení sestupu nebo jiných dopoledních aktivit vás řidič odveze na oběd v ubytování a potom je program zakončen transferem do hotelu Arushi, případně na jiné místo podle dohody.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Ubytování před a/nebo po skončení safari ve městě Arusha. K dispozici je ekonomické ubytování v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Nebo standardní ubytování v turistickém hotelu Arusha Inn, případně v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Další možností je stylové a komfortní ubytování ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • Safari v parku Tarangire nebo parku Ngorongoro před přejezdem do NP Serengeti.
 • Milovníci historie mohou na východních pláních Serengeti navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum.
 • Návštěva masajské vesnice v parku Ngorongoro nebo u jezera Natron.
 • Neopakovatelný trek k odlehlému, turismem nedotčenému, kráteru Empakaai.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o místech zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  << Návrat k popisu Výstup na Ol Doinyo Lengai