Výlet k Chemka Hot Springs

Na výlet k Chemka Hot Springs je lepší se vydat z Moshi (cca 1 hodina přesun autem), ale lze jej podniknout i z Arushi (necelé dvě hodiny přesun v autě).

Poloha Chemka Hot Springs mezi Moshi a Arushou
Poloha Chemka Hot Springs mezi Moshi a Arushou

Vyzvedneme vás po snídani ve vašem hotelu a dopravíme k pramenům Chemka Hot Springs na pláni Sanya. Poté, co se sjede z hlavní silnice, se připravte na jízdu 30-40 minut po prašné cestě.

Tyto prameny místně nazývané Chemka, což znamená vroucí, nezískaly svůj název od teploty vody, ale od způsobu, jakým voda vyvěrá ze země. Dělá přitom totiž dojem, že vře. Ve skutečnosti ale voda není horká, má velmi příjemnou teplotu na koupání.

Prameny Chemka jsou mimořádným úkazem. Čistá tyrkysově modrá voda vyvěrá z podzemí uprostřed vyprahlé a prašné krajiny. Vzniklé jezírko je obklopeno zeleným lesíkem plným ptačího zpěvu a volání opic. Může být například ideálním místem pro uvolnění unavených nohou po namáhavém výstupu na Kilimandžáro.

Tyrkysově modrá a teplá voda Chemka Hot Springs láká ke koupání
Tyrkysově modrá a teplá voda Chemka Hot Springs láká ke koupání

Jezírko může být místy velmi hluboké, místy až 10 metrů, ale voda je tak čistá, že vidíte až na dno.

Když vám omrzí plavání, můžete si zaskákat a pobavit se pomocí houpačky zavěšené nad vodou.

Houpačka nad vodou není jen pro děti
Houpačka nad vodou není jen pro děti

Za jasných dnů se vám navíc naskytne nádherný výhled na pohoří Kilimandžáro.

Oběd pro vás bude připraven ve formě piknikového balíčku.

Po několika hodinách koupání a obědě se vydáte na zpáteční cestu do vašeho hotelu v Moshi (Arushi) kam přijedete osvěžený, revitalizovaný a uvolněný. Vzhledem k blízkosti letiště JRO se také často tento výlet zařazuje na poslední den před večerním odletem a v takovém případě vás odtud zaveze přímo na letiště.

Nic není ale na světě ideální. Nepočítejte zde s kvalitní převlékárnou nebo záchody odpovídajícími evropským standardům. Stávající převlékárna je stlučená z dřevěných hranolů a dřevotřískových desek. Je to až úsměvné, jak je amatérsky stlučená a škaredá, ale svému účelu poslouží. Převléci se dá i na záchodech. Záchody jsou pouze turecké a také nejsou hezké. V březnu 2023 byla nedaleko rozestavěná nová budova pro záchody, ale je otázkou kdy bude dokončena a předána do užívání. V Africe plyne čas pomaleji 🙂

Před vstupem do oploceného areálu kolem jezírka je prostor, kde několik místních trhovců prodává turistům svačiny, pití a suvenýry. Můžete si tam většinou koupit i nějaké plavky, pokud jste si svoje zapomněli.

Stánky poblíž Chemka Hot Springs
Stánky poblíž Chemka Hot Springs

Program můžeme upravit podle vašich potřeb.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů