Návštěva lidí kmene Čaga, kávovníkové plantáže

Lidé žijící na úpatí Kilimandžára jsou především z kmene Čaga (Chagga). Jedná se o velký kmen žijící na území Tanzanie. S jejich kulturou a kuchařským uměním se můžete blíže seznámit během tohoto výletu. Také se seznámíte s tradičním procesem přípravy místní kávy.

Ráno vás vyzvedneme ve vašem hotelu v Moshi a zavezeme do tradičního domu lidí kmene Čaga. Vychutnejte si domácí vařené jídlo, které můžete sami pomoci připravit. Místní specialitou jsou mimo jiné vařené zelené banány.

Po obědě si dejte šálek domácí kávy s místními lidmi.

Odpoledne se zajdete podívat na exkurzi na kávovníkové plantáže nad vesnicí Marangu a poté navštívíte místo, kde se naučíte celý proces přípravy kávy tradičním způsobem od zelených zrnek až po vaření kávy a vychutnáte si lahodný šálek místní kávy Kilimanjaro.

Tento jednodenní výlet do vesnice Marangu na svazích Kilimandžára je zajímavým kulturním doplňkem k výstupu na Kilimandžáro nebo k nějakému safari programu.

Odpoledne vás zavezeme zpět do vašeho hotelu v Moshi (Keys Hotel Moshi nebo jiný).

Délka programu je přibližně 6-8 hodin (1-2 hodiny cesta tam, 4-5 hodin vlastní program, 1-2 hodiny cesta nazpět).

Program můžeme upravit podle vašich potřeb. Například odpolední návštěvu kávovníkových plantáží a přípravu vlastní kávy lze nahradit návštěvou muzea a tradičních obydlí kmene Čaga.

Trasa výletu za lidmi kmene Čaga
Trasa výletu za lidmi kmene Čaga

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů