Trek za šimpanzi v parku Gombe

Standardní itineráře zahrnující trek za šimpanzi:

V případě vašeho zájmu přizpůsobíme pobyt vašim možnostem a požadavkům.

Podrobnější informace o treku za šimpanzi:

Národní park Gombe se nachází na břehu jezera Tanganika 16 km severně od města Kigoma. Je známý a oblíbený především díky šimpanzům. Pěší safari v národním parku Gombe za šimpanzi a jinými zvířaty může být skvělý doplněk k tradičním safari v severní Tanzanii, při kterých často sedíte celý den v autě. V parku žije i mnoho paviánů a dalších primátů, ale hlavním cílem turistů jsou jednoznačně šimpanzi.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-5.png.
Šimpanzi v národním parku Gombe

Najít šimpanzi není úplně snadné, mohu být kdekoliv u jezera nebo v horách. Proto je vhodné vyhradit si na trek za šimpanzi dostatek času. Délka vycházky může být různá, určitě však několik hodin. Počet šimpanzů v národním parku Gombe se odhaduje přibližně sto až dvě stě kusů a šance je uvidět je zde tedy velmi vysoká. I tak se ale výjimečně může stát, že se je v daný den nepodaří vystopovat a budete se muset vrátit další den. Proto si raději naplánujte na trek za šimpanzi alespoň dva dny. Nudit se ty dva dny určitě nebudete. V období, kdy více prší, zůstávají šimpanzi v nižších polohách a nepohybují se tolik z místa na místo a je tedy snazší je vystopovat (listopad-duben). Období sucha je zase lepší na fotografování (květen-říjen) a můžete si během něj užít i příjemně teplé noci. Národní park Gombe je krásný, plný bujné zelené vegetace a života. Je rozdělený řadou řek vlévajících se do jezera Tanganika. Z hory Janes Peak je nádherný výhled na okolí a vodopády Kakombe. Výstup na Janes Peak a túru k vodopádům Kakombe vám můžeme jen doporučit.

Národní park Gombe se nachází v odlehlé západní oblasti Tanzanie. Nejlepší je při plánování treku za šimpanzi využít některý z vnitrostátních letů na letiště Kigoma. Z Kigomy se pak dostanete do ubytování poblíž parku lodí.

Do Kigomy se dá dostat i autobusem. Cesta z Arushi trvá přibližně 16 hodin a stojí přibližně 40 USD.

Množství návštěvníků parku Gombe je vzhledem k jeho odlehlosti a složitému přístupu relativně malé. Je to tedy skvělé místo pro turisty vyhledávající nedotčenou přírodu.

V okolí parku Gombe naleznete jak jednoduché a levné ubytování, tak i luxusní a stylové africké chatky. Kolem jezera Tanganika jsou na některých místech písečné pláže a je možné se v něm koupat.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-10.png.
Chatky a pláže na břehu jezera Tanganika

Zde naleznete více informací o národním parku Gombe včetně fotografií a krátkého videa.

Trek za šimpanzi v národním parku Gombe lze výhodně kombinovat s výstupem na Kilimandžáro, výstupem na Mt. Meru, safari v Serengeti, Ngorongoro nebo jiném parku, pobytem na Zanzibaru a jinými aktivitami v Tanzanii.

Uvítáme jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Poradíme vám s výběrem a organizací dovolené. Rádi vám připravíme nabídku na míru podle vašich konkrétních požadavků.

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte na +420 731 851 549.