4 dny rozšířený okruh – to nejlepší ze severní Tanzanie ve stanech

Den 1: Arusha, národní park Tarangire

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště), přesun na safari do národního parku Tarangire. Možnost uvidět slony, žirafy, lvy, buvoly, zebry, pakoně a další druhy zvířat na pozadí Great Rift Wall. I milovníci ptáků si přijdou na své.

Kromě zvířat zde můžete obdivovat na řadě míst rostoucí majestátní africké baobaby.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti Twiga Lodge and Campsite nebo Kizumba Campsite

Den 2: národní park Serengeti

Po snídani následuje tří až čtyř hodinový přesun do centrální oblasti Seronera národního parku Serengeti, kterým projdou každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Po dohodě s průvodcem je možné udělat po vjezdu do parku odpolední safari vyjížďku ještě před příjezdem do ubytování nebo až potom, co se ubytujete.

V případě zájmu je možná návštěva masajské vesnice (poplatek 20 USD za vstup za osobu).

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti, například Seronera Nyani Campsite

Den 3: národní park Serengeti

Po snídani celodenní safari v národním parku Serengeti.

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti, například Seronera Nyani Campsite, alternativně Ngorongoro Simba Campsite

Poznámka: v měsících leden až duben může výhodné strávit tuto noc v tábořišti nacházejícím se na jižních pláních Serengeti poblíž jezera Ndutu. V tomto období se zde totiž nachází v rámci Velké migrace velká stáda pakoňů, zeber a dalších zvířat. V únoru zde navíc probíhá rození velkého počtu mláďat.

Den 4: kráter Ngorongoro, návrat

Po snídani, přesun do kráteru Ngorongoro, kde máte možnost uvidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout večerní lety, případně transfer do Moshi.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Pěší safari v parku Tarangire s ozbrojeným rangerem.
 • Návštěva masajské vesnice nebo etnické skupiny Barabaigů, žijících v parku Tarangire.
 • Návštěva masajské vesnice v chráněné oblasti Ngorongoro (20 USD za vstup do vesnice).
 • Milovníci historie mohou navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum (35 USD za vstup do muzea).
 • Let balónem nad savanou v Serengeti.
 • Twiga Lodge and Campsite má v areálu kromě tábořiště pro stany i chatky a klasické dvoulůžkové pokoje. Za příplatek je tak možné zajistit komfortnější ubytování než ve stanu.
 • Ubytování před/po safari v Arushi v ekonomickém penzionu Savannah House, standardním turistickém hotelu Arusha Inn, klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, nebo stylové a komfortní lodgi Africa Safari Arusha. V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Více informací o stravě

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti