Jezero Duluti

Na tomto celodenním výletu prozkoumáte staré kráterové jezero Duluti. Jezero je velmi hluboké. Místní říkají, že až stovky metrů, ale to nebylo nikdy přesně stanovené a potvrzené.

Jezero Duluti má výbornou polohu mezi zelenými lesy a nabízí se k mnoha aktivitám. Odtud budete mít výhled na horu Meru a někdy dokonce i na horu Kilimandžáro. Je to ráj pro plazy a ptáky. Na okraji jezera lze pozorovat vyhřívající se varany a své domovy zde našla celá řada ptáků. Občas lze vidět opice, jak se houpou v korunách stromů na okraji jezera.

Při výletě k jezeru připravte se na den odpočinku, zábavy a relaxace. Ráno vás vyzvedneme z Arushi, odkud to je jen kousek k jezeru (30-40 minut autem). Program na místě přizpůsobíme vašim potřebám a preferencím.

Můžete absolvovat populární túru kolem jezera s průvodcem. Během túry prozkoumáte jezero ze všech stran a dozvíte se od průvodce o jeho zajímavé historii, rozmanitosti zvířat a jeho flóře a fauně.

Po túře si můžete půjčit kánoi a pádlovat po jezeře k místům, kde je šance zahlédnout varany, nebo si udělat jen malou vyjížďku po jezeře bez konkrétního cíle.

Po návratu je spousta času na odpočinek, koupání v jezeře a dobré pití s přáteli v lesním klubu na břehu jezera.

Veškeré aktivity se dají stihnout za půl dne dne, ale většina lidí, kteří nejsou vázáni na další nabitý program, se rozhodne zůstat zde celý den, aby si odpočinuli, zaplavali a užili si slunce a pohodu.