Vyberte dovolenou v Tanzanii

Dovolená v Tanzanii s námi je bezpečné dobrodružství. V nabídce máme řadu aktivit pro milovníky hor, safari i krásných pláží.

Váš pobyt přizpůsobíme vašim možnostem a vašim požadavkům. Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře, emailem info@serengetijoytours.cz nebo telefonicky +420732599863 s jakýmkoliv dotazem nebo žádostí o nabídku.

Dovolená v Tanzanii - výstup na Kilimandžáro se Serengeti Joy Tours

Často kladené otázky (FAQ) ohledně dovolené v Tanzanii

1/ Je dovolená v Tanzanii bezpečná?

Tanzanie je mezi africkými zeměmi relativně bezpečná pro poznávací i pobytovou dovolenou. Nedochází zde k žádným teroristickým útokům vůči turistickým cílům. Místní lidí si uvědomují, že turismus přináší všem spoustu peněz a mají zájem na tom, aby tento příliv peněz pokračoval.

Cestování běžnou místní dopravou nese běžná rizika nehody a okradení. Ale pokud se svěříte do péče spolehlivé místní cestovní kanceláře, která vám bude zajišťovat letištní transfery a ostatní přesuny, riziko problémů je minimální.

2/ Je dovolená v Tanzanii výhodnější od české nebo tanzanské CK?

Obě varianty mají svoje výhody a nevýhody.

Česká cestovní kancelář

České cestovní kanceláře využívají pro zajištění svých služeb v Tanzanii místní cestovní kanceláře. K tomu musí připočítat svoje náklady, marže a zisk, a proto bude dovolená zakoupená od české CK vždy dražší než stejná dovolená zakoupená od tanzanské CK. Rozdíl může činit i několik desítek procent.

Od české cestovní kanceláře si můžete zakoupit kompletní dovolenou včetně mezinárodních letenek. Máte jednoho partnera, který se o vše postará. Ovšem i za tuto službu zaplatíte peníze navíc.

České cestovní kanceláře mají ze zákona povinnost mít platné pojištění proti úpadku, ze kterého se hradí především repatriace klientů, pokud cestovní kancelář vyhlásí úpadek v průběhu vašeho pobytu v zahraničí. I tyto náklady na pojištění musí promítnout svých cen.

Pokud je pro vás podmínkou český průvodce, pak si za něj budete muset připlatit a hledat v nabídce českých cestovních kanceláří.

Tanzanská cestovní kancelář

Zakoupením služeb od Serengeti Joy Tours získáte dovolenou za nejlepší možné ceny. Můžete ušetřit běžně jednu třetinu nákladů a občas i více. A nebo můžete za stejné peníze získat výrazně delší program, lepší ubytování a podobně.

Serengeti Joy Tours nabízí to co umí nejlépe, tedy služby v Tanzanii. Proto bude třeba, abyste si sami zakoupili mezinárodní letenky. V takovém případě je opět získáte za nejlepší možnou cenu. Může vám s tím pomoci řada specializovaných poskytovatelů této služby, jako je Letuska.cz, Kralovna.cz, Pelikan.cz, Kiwi.com atd.

Pokud si vyberete Serengeti Joy Tours, kancelář s dlouhou historií a spoustou spokojených zákazníků, je riziko úpadku zanedbatelné. Navíc, pokud si zakoupíte sami mezinárodní letenky, nebude mít případný úpadek tanzanské CK na váš návrat do Evropy žádný vliv.

Serengeti Joy Tours nemůže nabídnout českého průvodce. Využívá průvodce, se kterými se dorozumíte anglicky. Někteří umí německy, španělsky, nebo francouzsky. Na běžných organizačních pokynech se vždy nějak domluvíte. Se základní znalostí angličtiny a/nebo s mobilním telefonem a aplikací Google Translate to zvládne opravdu každý.

3/ Kdy je vhodné vyrazit na dovolenou do Tanzanie?

Na dovolenou do Tanzanie můžete vyrazit celoročně. Ale podle druhu vašich plánovaných aktivit mohou být některé měsíce vhodnější než jiné.

Dovolená v Tanzanii s výstupem na Kilimandžáro

Na Kilimandžáro lze lézt celoročně, ale v období sucha je to jednodušší. Pokud můžete, naplánujte si svůj výstup od konce prosince do poloviny března nebo od června do poloviny října. Více v článku Výstup na Kilimandžáro.

Dovolená v Tanzanii zaměřená na safari

Na safari do Tanzanie lze vyrazit celoročně. V období sucha je pozorování zvířat jednodušší, v období dešťů (především duben-květen a listopad) jsou zase zajímavé slevy a příroda je zelenější a hezčí.

Více informací najdete v článku Safari nejen v Serengeti a také v článcích věnovaných jednotlivým národním parkům Tanzanie, kde jsou sekce věnované počasí v dané konkrétní oblasti a podmínkám pro návštěvu v jednotlivých měsících roku.

Dovolená na Zanzibaru

Na Zanzibar, který je součástí Tanzanie, můžete vyrazit celoročně. V dubnu a první polovině května mohu být vyšší srážky, ty ale nejsou vzhledem k teplotě vzduchu a malé délce trvání příliš obtěžující.

Pokud můžeme doporučit, užijte si prázdniny v ČR a po prázdninách si prodlužte léto na Zanzibaru. Září a první polovina října jsou velmi vhodné termíny. Příjemné teplo, ne úplné horko, teplá voda a málo srážek. Další velmi vhodné podmínky jsou po novém roce, v době Zanzibarského suchého léta, konkrétně od ledna do poloviny března. 

Více informací v článku Dovolená na Zanzibaru.