Výhled z Mount Meru

Výstup na Mt. Meru – 3 dny

Standardní program pro třídenní výstup

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti Kilimanjaro JRO, Arusha ARK, nebo po příjezdu autobusem na nádraží do Arushi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Arushi. V hotelu můžete strávit odpočinkem po cestě zbytek dne, případně můžete navštívit město Arusha. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky (večeři je možné zakoupit v hotelové restauraci)
Ubytování: standardní Arusha Inn (za příplatek Mvuli Hotel, nebo Africa Safari Arusha)

Den 2: Výstup z Momela Gate 1 387 m n.m. do Miriakamba Hut 2 500 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Arusha, k bráně Momela ve výšce 1 387 metrů nad mořem. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne kolem poledne váš výstup. První den výstupu můžete v okolí v otevřené travnaté savaně zahlédnout některá místní divoká zvířata, například slony, buvoly, levharty, opice, antilopy a další. Z tohoto důvodu bude vaši skupinu kromě našeho průvodce doprovázet i ozbrojený ranger, který je zaměstnancem správy národního parku. V případě příznivého počasí budou také hezké výhledy na národní park Arusha a v dálce majestátní střecha Afriky – Kilimandžáro. O přibližně čtyři až šest hodin později dorazíte do vašeho prvního tábora – Miriakamba Hut, který už se nachází v pásmu deštného pralesa.

Po umytí a odpočinku se bude mezi sedmou a osmou hodinou podávat večeře.

Strava: plná penze
Ubytování: Miriakamba Hut

Den 3: Výstup Miriakamba Hut 2 500 m n.m. do Saddle Hut 3 550 m n.m.

Po brzké snídani kolem sedmé hodiny a sbalení zavazadel vyrazíte na cestu, která vás zpočátku povede deštným pralesem, který se ale postupně přemění na křovinatou krajinu. Rychle budete nabírat výšku a postupně bude ubývat vegetace. Oběd budete mít připravený v Saddle Hut ve výšce 3 550 metrů nad mořem. Celková doba výstupu je tento den 3 až 4 hodiny.

Odpoledne si můžete ještě vystoupat na Little Mt. Meru do výšky 3 820 metrů nad mořem a zlepšit si tak svou aklimatizaci. Po návratu do kempu můžete po zbytek dne odpočívat, relaxovat a užívat si výhledy na okolní kráter Mount Meru.

Strava: plná penze
Ubytování: Saddle Hut

Den 4: Výstup z Saddle Hut 3 550 m n.m. na Socialist Peak 4 562 m n.m. a následně sestup do do Momela Gate 1 387 m n.m.

Den „D“ – výstup na Socialist Peak – nejvyšší vrchol pohoří Meru. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení s čelovkami na hlavách závěrečný výstup. Výstup je zdlouhavý, vede po okraji starého kráteru, ale v podstatě se jedná o chodecký terén vysokohorskou polopouští, s občasnými technicky náročnějšími úseky. Při lezení přes kameny je třeba být pozorný a opatrný. U někoho se v této výšce už může projevit nedostatek kyslíku ve vzduchu, a proto je třeba jít pomalu. Po přibližně šestihodinovém výstupu se dostanete na vrchol. Z vrcholku si budete moci užít východ slunce nad Kilimandžárem a fantastický pohled na kráter Mount Meru, s prudkými srázy a kuželem z popela uprostřed.

Nazpět se jde stejnou cestou do Saddle Hut, kde si odpočinete, občerstvíte se a pak budete pokračovat v sestupu k bráně parku. Celkem tento den strávíte na nohách dvanáct až čtrnáct hodin.

Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Arushi, kde si vyzvednete svoje věci zanechané zde před výstupem. Pokud zůstáváte do dalšího dne v Arushi, můžete po zbytek dne odpočívat a regenerovat a užívat si dobrý pocit z vašeho výkonu. A následující den můžete vyrazit třeba na safari 🙂

Alternativně může následovat po vyzvednutí věcí transfer na letiště Kilimandžáro JRO, nebo Arusha ARK a odlet domů, nebo na Zanzibar. Další možností je transfer do Moshi, pokud je další součástí vašeho programu výstup na Kilimandžáro.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí programu

Grafické znázornění výstupu

Grafické znázornění výstupu na Mt. Meru

Fakultativní služby a výlety

 • Alternativní ubytování na jednu noc před výstupem v Mvuli Hotel nebo Africa Safari Arusha místo standardního hotelu Arusha Inn, který je zahrnut v ceně.
 • Ekonomické ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Standardní ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi v turistickém hotelu Arusha Inn nebo v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Stylové a komfortní ubytování se snídaní před/po výstupu v Arushi ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Možno dokoupit polopenzi i plnou penzi. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování před/po výstupu v Arushi.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení výstupu na Kilimandžáro v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, …)
 • Výstup na Kilimandžáro
 • Safari v severní Tanzanii
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.


  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní programy pro výstup na Mt. Meru

  << Návrat k nabídce Výstup na Mt. Meru