3 dny „Dvě noci, dvě perly Tanzanie“ – Serengeti a Ngorongoro ve stanech

Den 1: Arusha, národní park Serengeti

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje přibližně šestihodinový přesun do centrální oblasti Seronera národního parku Serengeti, kterým projdou každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Po dohodě s průvodcem je možné udělat po vjezdu do parku odpolední safari vyjížďku ještě před příjezdem do ubytování nebo až potom, co se ubytujete.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti, například Seronera Nyani Campsite

Den 2: národní park Serengeti

Po šálku čaje nebo kávy odjezd za úsvitu na brzké ranní safari v národním parku Serengeti až do cca 10:00. Poté návrat do kempu na snídani/oběd. Odpoledne další safari.

Večer návrat do ubytování.

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti, například Seronera Nyani Campsite, alternativně Ngorongoro Simba Campsite

Poznámka: v měsících leden až duben může výhodné strávit tuto noc v tábořišti nacházejícím se na jižních pláních Serengeti poblíž jezera Ndutu. V tomto období se zde totiž nachází v rámci Velké migrace velká stáda pakoňů, zeber a dalších zvířat. V únoru zde navíc probíhá rození velkého počtu mláďat.

Den 3: kráter Ngorongoro, návrat

Po brzké snídani, safari v kráteru Ngorongoro, kde máte možnost uvidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

V případě zájmu je možná návštěva masajské vesnice (poplatek 20 USD za vstup za osobu).

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout večerní lety, případně transfer do Moshi.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Úvodní letecký přesun z Arushi do oblasti Seronera v centrální části Serengeti.
 • Návštěva masajské vesnice v chráněné oblasti Ngorongoro (20 USD za vstup do vesnice).
 • Milovníci historie mohou navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum (35 USD za vstup do muzea).
 • Let balónem nad savanou v Serengeti.
 • Twiga Lodge and Campsite má v areálu kromě tábořiště pro stany i chatky a klasické dvoulůžkové pokoje. Za příplatek je tak možné zajistit komfortnější ubytování než ve stanu.
 • Ubytování před/po safari v Arushi v ekonomickém penzionu Savannah House, standardním turistickém hotelu Arusha Inn, klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, nebo stylové a komfortní lodgi Africa Safari Arusha. V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Více informací o stravě

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti