4 dny Velká migrace v severním Serengeti a park Ngorongoro v chatkách

Tento itinerář je vhodný pro návštěvu parků Serengeti a Ngorongoro v letních a podzimních měsících, kdy se velká stáda zvířat nacházejí v rámci Velké migrace ve střední a severní části parku Serengeti a překonávají řeku Mara. Ideální období je druhá polovina července až říjen. V jiném období roku není nutné cestovat parkem Serengeti až na sever k řece Mara, postačí zůstat v jižní a střední části parku, které jsou blíže vstupu do parku a kráteru Ngorongoro.

Den 1: Arusha, národní park Serengeti

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi brzy ráno (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje přibližně šestihodinový přesun do centrální oblasti Seronera národního parku Serengeti, kterým projdou každý rok víc jak jeden milion pakoňů a statisíce gazel a zeber. Za nimi se táhne spousta predátorů (lvi, gepardi a další) a na závěr jdou mrchožrouti v čele s hyenami. Jedno stádo se při pochodu může natáhnout až na desítky kilometrů.

Po dohodě s průvodcem je možné udělat po vjezdu do parku odpolední safari vyjížďku ještě před příjezdem do ubytování nebo až potom, co se ubytujete.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: stanové chatky v Tanzania Bush Camp nebo Serengeti Heritage Luxury Tented Camp (za příplatek Sound of Silence, Mbugani Seronera Camp nebo Kubu Kubu Tented Lodge)

Den 2: Národní park Serengeti

Po snídani safari v centrální části národního parku Serengeti, oblast Seronera. Postupný přesun do severní části parku k řece Mara.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Heritage Migration Camp (za příplatek Mbugani Migration Camp)

Den 3: Národní park Serengeti

Po snídani celodenní safari v severní části národního parku Serengeti zaměřené na Velkou migraci a přechod stád přes řeku Mara. Hlavním lákadlem jsou obrovská stáda pakoňů (a v omezené míře i zeber a dalších zvířat) překonávajících řeku Mara, kde na ně číhají krokodýli.

Odpoledne postupný přesun do střední části parku.

Strava: plná penze
Ubytování: stanové chatky v Tanzania Bush Camp nebo Serengeti Heritage Luxury Tented Camp (za příplatek Sound of Silence, Mbugani Seronera Camp nebo Kubu Kubu Tented Lodge)

Den 4: kráter Ngorongoro, Arusha

Po snídani přesun na safari v kráteru Ngorongoro, kde máte možnost vidět na relativně malém prostoru velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Volitelně návštěva Masajské vesnice (20 USD poplatek za vstup do vesnice).

Po safari návrat do vašeho hotelu v Arushi.

Volitelně následně transfer do Moshi nebo na letiště Kilimandžáro (JRO), kde je možné stihnout večerní lety.

Strava: snídaně, oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Poznámka: U sdílených safari může být program (například pořadí jednotlivých aktivit) přizpůsoben potřebám ostatních účastníků a aktuálním okolnostem, při zachování jeho celkového obsahu.

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Návštěva masajské vesnice v chráněné oblasti Ngorongoro (20 USD za vstup do vesnice).
 • Milovníci historie mohou navštívit soutěsku Olduvai, kde se našly kosterní pozůstatky předchůdců člověka Australopithecus a Homo Habilis a dnes je tam malé muzeum (35 USD za vstup do muzea).
 • Let balónem nad savanou v Serengeti.
 • Ubytování před/po safari v Arushi v ekonomickém penzionu Savannah House, standardním turistickém hotelu Arusha Inn, klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, nebo stylové a komfortní lodgi Africa Safari Arusha. V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před nočním / brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také KIA Lodge, která je umístěná hned vedle letiště.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti