Ostrov Pemba

Pemba je druhý největší ostrov v souostroví Zanzibar. Leží přibližně 50 kilometrů na sever od ostrova Unguja (největší ostrov souostroví Zanzibar, který je také často, ale ne zcela správně, nazývaný ostrov Zanzibar) a přibližně stejně daleko od pobřeží Tanzánie. Let z letiště Zanzibar trvá přibližně 30 minut, dá se na něj dostat také trajektem.

Turistický průmysl je na ostrově Pemba rozvinut méně než na ostrově Unguja (Zanzibar). Hlavní atrakcí pro návštěvníky je klid, zachovaná příroda a radost z objevování. Na ostrově Pemba najdete hory, zelené tropické lesy, pobřeží porostlé mangrovy a nedotčené tropické pláže. Na ostrově se nacházejí také zříceniny měst Ndagoni a Mkama Ndume, pocházejících ze 14.–15. století. Pemba je oblíbeným místem potápěčů, kteří zde najdou velké množství korálových útesů a mořských živočichů. A Pembu určitě ocení i sportovní rybáři.
Na ostrově Pemba naopak nenajdete pětihvězdičkové hotely ani bary a pláže plné turistů. Za těmito atrakcemi je třeba se vydat na ostrov Unguja (Zanzibar).
Půda je na ostrově Pemba úrodná, pěstuje se na ní hlavně maniok, banány a hřebíček. Významný je také rybolov.

Skvělý článek o ostrově Pemba ve slovenštině od cestovatelky Mirky Badinské najdete na serveru Travelistan.

Ostrov Pemba Ostrov Pemba

Uvítáme jakékoliv vaše dotazy a připomínky. Poradíme vám s výběrem a organizací dovolené. Rádi vám připravíme nabídku na míru podle vašich konkrétních požadavků.

Jsme tu pro vás!

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte na +420732599863.