Jednodenní trek a safari v národním parku Arusha

Národní park Arusha nenabízí takové množství a pestrost zvěře jako některé jiné slavnější parky v severní Tanzanii, dá se v něm ale podniknout řada zajímavých aktivit a vhodně je nakombinovat do bohatého jednodenního programu.

Vyzvedneme vás po snídani ve vašem hotelu v Arushi. Podle polohy vašeho hotelu následuje 30-50 minut jízdy do národního parku Arusha. Projíždět budete krajinou kávových plantáží a malých vesniček.

Po příjezdu na bránu národního parku budete mít chvíli času, než vyřídí váš průvodce potřebné papíry pro vstup. Během této pauzy se můžete vydat si prohlédnout informační tabule v okolí brány, 3D model krajiny parku nebo vylézt na blízkou pozorovatelnu, ze které si můžete dobře prohlédnout okolní krajinu, protože budete nad úrovní korun stromů.

Pozorovatelna na bráně národního parku Arusha
Pozorovatelna na bráně národního parku Arusha

Po další asi třicetiminutové jízdě uvnitř národního parku, během které už bude možné pozorovat některá zvířata, se dostanete na hlavní stanici správy parku, kde se k vám připojí ozbrojený ranger na pěší túru.

Máte na výběr mezi krátkou pěší túrou (1-4 hodiny) nebo dlouhou (4-6 hodin).

Krátká pěší túra (1-4 hodiny)

Pěší safari

V rámci krátké pěší tůry se vám nabízí několik možností. Můžete vyrazit na 1-2 hodiny do východního okolí stanice na pěší safari zaměřené na pozorování zvířat. Máte slušnou šanci na to, že zde potkáte žirafy, zebry, buvoly a antilopy.

Z predátorů možná zahlédnete hyenu. V parku žijí i leopardi, ale ty není jednoduché vystopovat. Pokud si leopardi v parku něco uloví, schovají si svůj úlovek před zloději na stromech. Proto jsou hyeny v tomto parku donuceny samy lovit a nespoléhat na kradení úlovků jiných predátorů, tak jako v jiných parcích. V parku žijí také menší servalové, ale i ty je těžké pozorovat.

Pěší safari je bezpečné, zvířata se většinou lidí straní a utíkají před nimi do bezpečné vzdálenosti. Rangeři dobře vědí co si můžou dovolit a co ne. Pokud by na příklad buvol nebo některé jiné zvíře vykazovalo agresivitu v nebezpečné vzdálenosti, spolehlivě je odežene výstřel do vzduchu. Ovšem tyto situace jsou naprosto výjimečné a podle sdělení několika různých rangerů se jim za celý jejich život ještě nepřihodilo, že by museli během pěšího safari nějaké zvíře kvůli agresivnímu chování zastřelit.

Trek na úbočí hory Mt. Meru

Další možností je vydat se na trek na západ směrem k Mt. Meru. Tento trek může trvat 1-4 hodiny, podle toho jak se dohodnete s rangerem. Trek vede nejdříve po pláních a později se vydáte po stoupající trase na svah hory Mt. Meru. Tato hora je pátou nejvyšší v Africe a její úbočí vám nabídne hezké panoramatické výhledy do okolního národního parku. Oblíbeným cílem je několik různě vzdálených vodopádů, pěší lávka přes řeku v horách a různá vyhlídková místa na úbočí hory.

Velmi zajímavý je obrovitý rozeklaný strom Tree Arch jehož středem lze projet autem.

Tree Arch v národním parku Arusha
Tree Arch v národním parku Arusha

Existuje také možnost zajet autem společně s naším průvodcem a rangerem do Kitoto Viewpoint do bezprostřední blízkosti kráteru (přibližně 2 500 metrů nad mořem) a odtud se vydat na trek do míst, kam byste se jinak v rámci jednoho dne pěšky nedostali.

V rámci čtyřech hodin se dá zkombinovat i pěší safari (1-2 hodiny) s trekem k některému z bližších cílů na úbočí hory (1-2 hodiny).

Pobavte se s naším průvodcem a především s rangerem co je aktuálně možné a co by bylo pro vás nejlepší.

Pěší safari v národním parku Arusha
Pěší safari v národním parku Arusha

Dlouhá pěší túra (4-6 hodin)

Za příplatek si můžete dopřát až 6 hodin s rangerem v parku. Je to ideální pokud chcete zkombinovat 1-2 hodiny na pěším safari na východ od stanice s relativně delším trekem (až 4 hodiny) na úbočí hory na západ od stanice.

Jezera Momella

Po návratu k safari vozu pojedete k nedalekým jezerům Momella. To je řada sedmi alkalických jezer, která po celý rok přitahují plameňáky. Od července do října jich může být o něco méně, protože v tomto období rádi vyvádějí mladé na jezeře Natron.

Momella Lakes v národním parku Arusha
Momella Lakes v národním parku Arusha

Oběd pro vás bude připraven ve formě piknikového balíčku. Sníst si ho můžete na břehu jezera.

Pokud budete mít zájem, lze volitelně zařadit do vašeho programu safari na kánoích (není standardně zahrnuto v programu a ceně). Za jasného počasí můžete pozorovat v dálce Kilimandžáro.

Safari na kánoích v národním parku Arusha
Safari na kánoích v národním parku Arusha

Safari vyjížďka v národním parku Arusha

Alternativně ke kánoím můžete odpoledne strávit safari vyjížďkou po národním parku Arusha a sledovat zvířata v něm žijící: buvoli, žirafy zebry, opice a další.

Klasické safari v národním parku Arusha
Klasické safari v národním parku Arusha

Na konci odpoledne začnete zpáteční cestu do Arushi. Během návratu si můžete vyjet k hezkému kráteru Ngurdoto a prohlédnout si jej z některého vyhlídkových míst na jeho okraji. Pokud si necháte dost času, dá se celý objet po jeho okraji a pak se vrátit na bránu parku.

Pohled do kráteru Ngurdoto z vyhlídkového místa

Program je zakončen večerním návratem do vašeho hotelu.

Program můžeme upravit podle vašich potřeb. Ráno před zahájením výletu si domluvte s průvodcem, co vás nejvíce zajímá a jak byste chtěli celý den zorganizovat. Pěší túry je pak třeba řešit s na stanici v parku s přiděleným rangerem.

Mapa národního parku Arusha s vyznačeným body zájmu
Mapa cesty do parku Arusha s vyznačeným body zájmu

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento jednodenní program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420732599863.

    Ostatní jednodenní výlety

    << Návrat k nabídce jednodenních výletů