5 dní trek Ngorongoro, Olmoti, Empakai a Lake Natron

Den 1: Arusha (Moshi) – Ngorongoro National Park

Po vyzvednutí na hotelu v Arushi (alternativně po ranním příletu na letiště) následuje dvou až tříhodinový přesun do chráněné oblasti Ngorongoro na půldenní safari v kráteru, kde se nachází největší koncentrace divokých zvířat na světě, včetně tzv. Velké pětky. Máte možnost vidět velké množství zeber, pakoňů a dalších zvířat na relativně malém prostoru, včetně hrochů, lvů, hyen a slonů.

Oběd ve formě piknikového balíčku si dáte u krásného odpočívadla u jezera hrochů na dně kráteru Ngorongoro.

Na večeři a noc se přesuneme do kempu na okraji kráteru.

Strava: oběd, večeře
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti Ngorongoro Simba Campsite

Den 2: Kráter Olmoti a Empakai

Po snídani objedeme kráter Ngorongoro po jeho jižním okraji až se dostaneme po cca jedné hodině na východní bránu Lemala, kde bude třeba vyřídit formality a naložit ozbrojeného rangera ze správy chráněné oblasti, který nás bude doprovázet během pěších treků. Po vyřízení formalit, které obvykle zabere přibližně půl hodiny, následuje přesun autem ke kráteru Olmoti, který také zabere přibližně půl hodiny. Během přesunu budeme projíždět hezkou krajinou, pozorovat Masaje a jejich vesnice a stáda, občas i divoká zvířata, nejčastěji zebry.

Zde si můžete udělat první trek, který začíná tím, že si vystoupáte na okraj kráteru. Odtud můžete sejít na jeho dno (20-30 minut) a zajít si k hezkému vodopádu. Během treku v kráteru Olmoti často potkáváme místní Masaje, kteří zde pasou svoje stáda.

Trek kráter Olmoti
Stezka na dno kráteru Olmoti

Odpoledne vystoupáme nazpět na okraj kráteru Olmoti, z jeho dna to může zabrat 40-60 minut.

Pak se vrátíme k autu a po přibližně jedné hodině jízdy autem se dostaneme ke kráteru Empakai. Zde se vydáme na další hezký trek k jezeru na dně kráteru. Sejít k jezeru zabere asi 20-30 minut, vystoupat 30-60 minut. Pokud si jezero budete chtít celé obejít, zabere to asi jednu a půl až tři hodiny.

Zažijte klid a tichou krásu tohoto divokého místa. Kolem jezera se dostanete k pramenům, kde často uvidíte i divokou zvěř.

Na jezeře je také obvykle hodně plameňáků. Pouze v červnu až srpnu je jich méně, protože většina odletí k jezeru Natron vyvést mladé.

Tichá krása kráteru Empakai
Tichá krása kráteru Empakai

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti Campsite Empakai

Den 3: Od kráteru Empakai do kempu Acacia

Dnes už nebudeme potřebovat auto – vyrazíme na pěší trek z kráteru Empakaai do kempu Acacia. Sestupujeme z vnějších kopců Velké příkopové propadliny; procházíme otevřenými pláněmi Embulbulské propadliny a procházíme vesnicí Naiobi. Máme také skvělou příležitost se setkat s místními Masaji.

Po cestě jsou vidět hory Ol Doinyo Lengai a Mount Meru.

Pohled na Ol Doinyo Lengai od jezera Natron
Pohled na Ol Doinyo Lengai od jezera Natron


Poté pokračujeme do kempu Acacia na večeři a přenocování.

Naše stany a matrace, kempingové vybavení a zavazadla ponesou tento den osli (obvykle 2 na jednoho turistu) a doprovázet nás bude kromě průvodce a kuchaře i jeden nebo dva Masajové, kteří se budou starat o osly a můžou také nést potřebné vybavení.

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti Acacia campsite

Den 4: z kempu Acacia k Ol Doinyo Lengai

Dnes se vydáme na další pochod k Ol Doinyo Lengai, jediné aktivní sopce v Tanzanii. Její jméno znamená v řeči Masajů Hora bohů.

Ol Doinyo Lengai - masajská Hora bohů
Ol Doinyo Lengai – masajská Hora bohů

Strmá stezka nás povede dolů do srázu Rift Valley. Po 5-6 hodinách chůze se dostaneme na úpatí magické hory. Zde se můžete rozhodnout, zda chcete kempovat v kempu Chini Ya Mlima, nebo chcete pokračovat do kempu Engaresero, který je mnohem pohodlnější (mimo jiné má sprchy). Rovněž tam není takové horko.

Můžeme vás také vyzvednout naším autem, které se sem mezitím přesunulo, a zavést do kempu Engaresero.

Strava: plná penze
Ubytování: ve stanu v kempingovém tábořišti Engaresero Campsite

Den 5: Lake Natron a transfer do Arushi

Dnes zažijete kulturu a tradice místních Masajů u jezera Natron. Váš místní průvodce vám ukáže tradiční masajskou osadu Boma a vysvětlí, jak Masajové žijí. Po krátké návštěvě osady se můžete ještě projít po břehu jezera Natron a pozorovat plameňáky.

V případě vašeho zájmu si můžete program prodloužit o jeden den a vystoupit na vrchol hory Ol Doinyo Lengai.

Odpoledne návrat do Arushi.

Může následovat volitelný transfer na letiště Kilimandžáro JRO nebo Arusha ARK, kde je možné stihnout pozdně večerní lety, případně transfer do Moshi.

Strava: plná penze
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

 • Návštěva Masajské vesnice (20 USD za vstup do vesnice).
 • Jednodenní výstup na vulkán Lolmalasin, který je nejvyšší horou v chráněné oblasti Ngorongoro (3 700 m n.m.) a z jeho vrcholu jsou na ni krásné výhledy. Lze jej podniknou před nebo po treku v kráteru Empakai. Pokud byste o to měli zájem, bude nutné program prodloužit o minimálně jeden den nebo jinak upravit.
 • Jednodenní výstup na horu Ol Doinyo Lengai. Pokud byste o to měli zájem, bude nutné program prodloužit o minimálně jeden den nebo jinak upravit.
 • Jednodenní safari v národním parku Tarangire před nebo po skončení programu.
 • Ekonomické ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v pěkném a příjemném malém penzionu Savannah House s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Standardní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi v turistickém hotelu Arusha Inn nebo v klidném hotelu se zahradou a bazénem Mvuli Hotel, oba s velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování.
 • Stylové a komfortní ubytování se snídaní před/po safari v Arushi ve velmi pěkné a příjemné lodgi Africa Safari Arusha se skvělým poměrem mezi kvalitou a cenou ubytování. Možno dokoupit polopenzi i plnou penzi. Zažijete atmosféru safari lodge i ve městě a to za velmi rozumné ceny.
 • V případě zájmu je možno zajistit i luxusní ubytování před/po safari v Arushi.
 • Jednodenní výlety a treky před a/nebo po skončení safari v okolí města Arusha (kávovníkové plantáže, místní trhy, národní park Arusha, …)
 • Ubytování v blízkosti letiště Kilimanjaro, typicky po pozdně večerním / nočním příletu nebo před brzkým ranním odletem. K dispozici je cenově výhodný turistický Panone Hotel, komfortní ubytování v chatkách Airport Planet Lodge a také hned vedle letiště umístěná KIA Lodge, vše se snídaní.

Více informací o národních parcích zahrnutých do programu

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento safari program vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.  Na většinu obdržených zpráv reagujeme tentýž den. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se k nám vaše zpráva nedostane i přes to, že byla úspěšně odeslána. Pokud od nás neobdržíte odpověď do 3 dnů, kontaktujte nás prosím ještě jednou emailem nebo telefonicky.

  Email: info@serengetijoytours.cz
  Telefon / WhatsApp +420732599863

  Další standardní safari programy

  << Návrat k nabídce Safari nejen v Serengeti