Kilimandžáro trasou Machame – 6 dní

Šestidenní výstup je nejčastěji volený kompromis mezi kvalitní aklimatizací a dobou strávenou na hoře (cenou za výstup). Většině turistů nabízí rozumné šance na dosažení vrcholu.

Pro ty, kdo nemají žádné zkušenosti s treky ve vyšších nadmořských výškách, případně nejsou v dobré kondici, lze doporučit výstupy sedmidenní a delší.

Tento itinerář je také vhodný pro všechny bez ohledu na jejich zkušenosti a kondici v kombinaci s předchozím aklimatizačním výstupem na Mt. Meru.

Standardní program pro trasu Machame – 6 dní

Den 1: Příjezd

Po odbavení na letišti JRO nebo po příjezdu autobusem do Moshi se potkáte s naším řidičem, který vás přivítá, společně dojdete k zaparkovanému vozidlu a následně vás odveze do hotelu v Moshi. V hotelu můžete strávit zbytek dne třeba relaxací u bazénu, případně můžete navštívit město Moshi. Váš průvodce vás navštíví v podvečer před výstupem a kromě kontroly vašeho vybavení vám dá i úvodní školení ohledně výstupu.

Strava: není součástí nabídky
Ubytování: Keys Hotel Annex (za příplatek Lindrin Lodge)

Den 2: Výstup z Machame gate 1 719 m n.m. do Machame Camp 3 010 m n.m.

Po snídani v hotelu vás zavezeme do národního parku Kilimandžáro, k bráně Machame ve výšce 1 719 metrů nad mořem. Cesta trvá přibližně jednu hodinu. Po vyřízení formalit potřebných ke vstupu začne váš výstup. V první fázi budete procházet deštným pralesem, kde můžete v bujné vegetaci zahlédnout místní opice nebo jiná zvířata. Poté přejde deštný prales ve vyšších nadmořských výškách v řidčeji zalesněné plochy. O přibližně pět až šest hodin později dorazíte do vašeho prvního tábora Machame Camp, kde strávíte svou první noc ve stanech na Kilimandžáru.

Strava: plná penze
Ubytování: Machame Camp

Den 3: Výstup z Machame Camp 3 010 m n.m. do Shira Camp 3 845 m n.m.

Po brzké snídani vyrazíte na cestu a krátce na to se lesní krajina kolem vás změní na křovinatou a umožní vám lépe pozorovat majestátní pohoří před vámi. Pochod je kratší než předchozí den a brzy odpoledne dorazíte do Shira Camp. Z kempu jsou hezké výhledy na pohoří Kilimandžáro před vámi a okolní krajinu. Po zbytek dne můžete odpočívat a relaxovat. Během západu slunce sluneční paprsky osvětlují skály a ledovec na vulkánu Kibo.

Strava: plná penze
Ubytování: Shira Camp

Den 4: Výstup z Shira Camp 3 845 m n.m. přes Lava Tower 4 640 m n.m. do Barranco Camp 3 960 m n.m.

Tento den nejdříve vystoupáte asi 800 výškových metrů přes Shira Plateau do Lava Tower, ale poté se vrátíte do kempu v nadmořské výšce pouze o něco větší než kde jste strávili předchozí noc. Tento den vám umožní se dobře aklimatizovat na vyšší nadmořskou výšku před závěrečným výstupem. Vegetace při výstupu ubývá a krajina se změní na alpské polopouště a poté na mrazové pouště. Při opětovném sestupu do Barranco Valley můžete spatřit v okolí rostoucí velké lobelky a starčeky. Po 6 – 7 hodinovém pochodu dorazíte do Barranco Camp.

Strava: plná penze
Ubytování: Barranco Camp

Den 5: Výstup z Barranco Camp 3 960 m n.m. do Barafu Camp 4 640 m n.m.

Tento den vás čeká náročnější výstup přes tzv. Barranco Wall (stěna). Bezpečnost je absolutní prioritou a naši průvodci vám podle potřeby pomohou. Poté se pokračuje po zvlněném okraji útesu nahoru a dolů a přitom můžete pozorovat jižní ledovec na vulkánu Kibo. Oběd dostanete v Karanga Valley a poté bude následovat 2 – 3 hodinový výstup do Barafu Camp ve výšce 4 640 m n.m. Odpoledne můžete relaxovat a po brzké večeři naspat pár hodin před závěrečným nočním výstupem na vrchol.

Strava: plná penze
Ubytování: Barafu Camp

Den 6: Výstup z Barafu Camp 4 640 m n.m. na Uhuru Peak 5 895 m n.m. a nazpět do Mweka Camp 3 080 m n.m.

Den „D“ – výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol pohoří Kilimandžáro. Vzbudíme vás před půlnocí a krátce nato zahájíte po malém občerstvení závěrečný výstup. V tuto hodinu je lávový popel zmrzlý a výstup po něm je o něco jednodušší. Čeká vás noční pochod v mrazivém počasí a ve výšce, kde je už znát nedostatek kyslíku. I přes jeho náročnost je dobrá šance, že se s námi dostanete až na vrchol. Za úsvitu dosáhnete Stella Point na okraji kráteru, odkud už cesta není tak příkrá, ale kvůli řidšímu vzduchu stále namáhavá a vyžaduje velmi pomalé tempo. Po svítání se znatelně oteplí. Po dalších 1 až 2 hodinách dosáhnete vašeho cíle – Uhuru Peak ve výšce 5 895 m.n.m. Toto je ta vysněná střecha Afriky. Užijte si tento moment a nezapomeňte si před návratem udělat na památku vrcholovou fotografii s ikonickou cedulí označující vrchol Kilimandžára v pozadí. Naši průvodci vás rádi vyfotí.

Sestup je v úvodní fázi po stejné trase. Lávový popel, který mezitím pravděpodobně roztál, bude lákat ke „klouzání“ ze svahu dolů. Po návratu do Barafu Camp si dáte teplé jídlo, odpočinete 1-2 hodiny a budete pokračovat v sestupu trasou Mweka do Mweka Camp ve výšce 3 080 m.n.m. V této výšce už je znatelně více kyslíku a vy si tak lépe odpočinete a zregenerujete po náročném výstupu. Po večeři rychle do spacáku 🙂

Strava: plná penze
Ubytování: Mweka camp

Den 7: Sestup z Mweka Camp 3 080 m n.m. do Mweka gate 1 630 m n.m.

Tento den vás čeká lehká závěrečná fáze sestupu přes deštný prales do Mweka gate na vstupu do národního parku Kilimandžáro ve výšce 1 630 m n.m.
Po rozloučení s vaším týmem následuje přesun autem do hotelu v Moshi, kde si můžete vyzvednout vaše věci, zanechané zde před výstupem. Poté následuje transfer na letiště Kilimandžáro JRO, případně do Arushi na safari, pokud je součástí vašeho programu.

Strava: snídaně a oběd
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění výstupu

Výstup na Kilimandžáro trasa Machame 6 dní

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.

Mám zájem o cenovou nabídku

V případě zájmu o cenovou nabídku na tento výstup vyplňte prosím formulář níže a klikněte na tlačítko „ODESLAT POPTÁVKU“ na jeho konci.

    Nevím, nechám si poradit.Nejkratší výstup (5 dní) za nejnižší cenuStandardní výstup (6 dní) s rozumnou aklimatizací a cenouMaximální aklimatizace a šance na úspěch (7-9 dní)

    Nemáte rádi kontaktní formuláře? Tak nám prostě pošlete email na adresu info@serengetijoytours.cz.
    A nebo nám zavolejte telefonicky / pomocí aplikace WhatsApp na +420 731 851 549.

    Další standardní programy pro výstup na Kilimandžáro

    << Návrat k nabídce Výstup na Kilimandžáro